İZTO’da bir devir bitti

Değişimin ayak sesleri; Mahmut Özgener’in adaylığının belli olmasıyla birlikte gelmeye başlamıştı…
Özgener’in adaylığını, İZTO üyeleri ve İzmir kamuoyu, ilk kez BEN HABER’den öğrendi.  
Ocak ayının başında adaylığını açıklayan Özgener, geçirdiği 3 aylık seçim çalışması süresince çok başarılı bir kampanya yürüttü.
Özgener’in çok yakın çevresinin dışında bu şehirde kendisini kanaat önderi gören birçok kişi, Mahmut Özgener’in kazanacağına ihtimal vermiyordu. Genel kanı; ne yapar ne eder, Ekrem Demirtaş bu seçimi de alır şeklindeydi.
Fakat bu çok bilenler şunu görmüyorlardı; taban, Demirtaş’a karşı fokur fokur kaynıyordu. Mahmut Özgener’in sloganı çok tutmuştu: “DEĞİŞİM”
İlk kez, sessiz çoğunluk tabir ettiğimiz kesim ayaklanmıştı. Artık Demirtaş, İZTO’nun başından gitmeliydi ve gidecekti...

***

İşte dün Fuar İzmir’de yaşanan izdiham bunun göstergesiydi. 
İZTO tarihinde, oy kullanım açısından bir patlama olmuştu. Otobanda araç kuyruğu 4 kilometreyi geçti. İnsanlar oy vermek için araçlarını otoyol kenarına park edip, yüzlerce metre yürüyüp, engellerden atlayarak sandığa gittiler... Tek istedikleri sandıkta değişimin gerçekleşmesiydi.
Değişim rüzgarı yalnız Demirtaş’ı süpürmedi… Onunla birlikte, ‘Ceketimi koysam kazanırım’ diyenleri de sandık dışına itti.

***

İZTO seçimlerinde bir başka sürpriz de Ortak Akıl Grubu’nda yaşandı. Aziz Kocaoğlu’nun yüzde yüz desteklediği hem bu grup, hem de Ekrem Demirtaş ekibi sandıkta umduklarını bulamadılar.
Ben inanıyorum ki; Kocaoğlu kendisine bu yanlışı yaptıranlardan hesap soracaktır.
Cumartesi günü yapılacak oylamayla bir devir kapanacak, yeni bir değişim dönemi başlayacaktır. 
Benim temennim; yeni dönemde bu şehrin seçilmiş en üst düzeydeki yöneticisi olan Aziz Kocaoğlu ile Mahmut Özgener’in el ele vermesidir.
Gönlünde İzmir sevgisinden başka hiçbir duygu beslemeyen Özgener’in, bu şehre katacağı çok şey vardır. Onun için artık herkes önümüzdeki günlerde İzmir için sağduyulu davranmak zorundadır.

YORUM EKLE