Hoş geldin Yeni Ay

Yeni ay yeni başlangıçlar yapmak için harika zamanlamadır. Yeni bir iş, yeni bir ilişki, yeni seçimler, yeni alışkanlıklar için yeni ayın şifalandırıcı gücünü kullanabilirsiniz.

İşte size minik bir yeni ay ritüeli:

1. Evinizdeki tüm çöplerden kurtulun. Atılacak çok şey olduğu halde biriktirdiğiniz işe yaramaz ne varsa onlardan kurtulun. Hatta kıyamadıklarınızı kutulayın. Aradan 5-6 ay geçtiğinde hala kullanılmıyorlarsa zaten bundan sonra da işinize yaramayacak demektir. Buna giysiler ve özel eşyalar da dahildir.

2.Tüm evinizi önce her zaman yaptığınız gibi silin, sonra da hazırladığınız silme suyuna beyaz sirke, kaya veya deniz suyu eritip silin. Ardından adaçayı veya günlük tohumu tütsüsüyle enerjisel temizliğinizi yapın. Tıpkı bedenimiz gibi evimizin de fiziksel ve enerjisel temizlenmeye ihtiyacı vardır. Çiçeklere su püskürttüğünüz spreyli şişenize temiz su ve içine portakal limon gibi narenciyeleri dilimleyip kabuklarıyla atın ve temizlediğiniz, havalandırdığınız evinize biraz bekletilmiş bu suyu tazelenmek adına sık sık püskürtün.

3.Evinizden sonra bilgisayarınızda ve e-postalarınızda da genel bir temizlik yapın. Cevaplamanız gerekenleri cevaplayıp, saklanması gerekenleri listeleyin. Diğerlerini silin gitsin.

4.Alınması gereken yeni kararlar var mı? Ertelediklerinizi listeleyip rafa kaldırdığınız kararları hayata geçirmek için hemen bir adım atın.

5.Artık size hizmet etmeyen duygu, düşünce, inanç ve kişileri serbest bırakın. Kulağa pek kolay gibi gelmeyebilir ama en azından denemek için kendinize bir fırsat verin. Bıraktığınız zaman, yeni, olumlu şeylerin hayatınıza akması için daha fazla alan yaratırsınız.

6.Kendinize zaman ayırın. Mümkünse yeni ay başlangıcının ertesi akşam kendinize harika bir seremoni gerçekleştirin. Önce kendinize güzel bir alan hazırlayın. Ilık bir duşun ardından arındırıcı bir peelingle bedeninizi ovun. Çeyrek bardak zeytinyağı, yarım bardak ince öğütülmüş deniz tuzu ve birkaç damla esansiyel yağı alın (Portakal, greyfurt veya biberiye yağı ekleyebilirsiniz) ve karıştırın.

Islak teninize uygulayın (hassas yerlerden kaçının) ve durulayın. Cildiniz size teşekkür edecek.

Müziğinizi açın. (Önerim: new moon meditation may 2020) Sıcak kakao bu ritüele uygun bir içecek. Kakao dişil eril enerjileri dengeler, yüksek benlikle buluşma zamanlamasında yardımcı olur. İsteklerinizi belirleyeceğiniz sezgilerinizi güçlendirir.

Tütsünüzü uçucu esansiyel yağlarla hazırlayabilirsiniz. Önceden enerjisel temizlik yaptığınız ametist, pembe kuvars gibi kristalleri yanınızda bulundurabilirsiniz. Tuz lambası ve mumunuzu yakabilirsiniz. Paylaşım defterinizi ve kaleminizi de yanınızda bulundurun. Gözlerinizi kapatıp en az 10 derin diyafram nefesine odaklanın. Ne yapacağınızı düşünmek yerine anda kalmaya odaklanın. Düşüncelerin serbestçe gelip gitmesine izin verin.

Ve kendinize şu soruları sorun:

1.Şu an nasıl hissediyorum?

2.Şu anda en çok özlem duyduğum şey nedir?

3.Hayatımın bu aşamasında en çok neyi istiyorum?

4.Aradığım şeylerin farkında mıyım? 

5.Bu ay döngüsünde neyi başlatmalı veya geliştirmeliyim?

6.Beni özgürleşmekten alıkoyan neleri fark etmeliyim?

Tüm sorularınızın yanıtlarını elinizi kaldırmadan defterinize yazın. Yazmak sihirli, şifalandırıcı bir uygulamadır.

Sonra nefesinizi kullanarak tüm serbest bırakmak istediklerinizi nefesinizle salıverin. Ve en son da her bir olumlamaya derin bir nefes alarak kalpten tekrar edin:

.Eski fikir ve inançları serbest bırakıyorum.

.Yeni başlangıçlara merhaba diyorum....... (bunları belirtin)

.Negatif rutin ve döngülerden özgürleşmeyi seçiyorum.

.Yeni ve heyecan veren bir beni keşfetmeye hazırım.

.Şükran duyduğum her şey gün gün çoğalıyor.

.Hücrelerime ve organlarıma da şükranlarımı yolluyorum.

.Sevgi,güven,bolluk bereket,huzur sağlık dünyamı oluşturur.

.Şimdi gerçekten her şeyin mümkün olduğunu hatırlıyorum.

Unutmayın yeni ay, yeni bir başlangıç ve yenilenme anlamına gelir; Her şeyi mümkün kılmak için yeni odak ve yeni umutlar demektir.

Harika bir yeni ay dileklerimle.

YORUM EKLE