Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


EXPO Heyecanı Canlı Yayınla Ben TV'de

EXPO Heyecanı Canlı Yayınla Ben TV'de
'Daha İyi Bir Dünya İçin Yeni Yollar-Herkes İçin Sağlık' temasıyla EXPO 2020'ye aday olan İzmir, bugün Paris'e çıkarma yaptı. Yarın gerçekleşecek olan sunum ve basın toplantıları gün boyunca BEN TV'den canlı yayın ile aktarılacak.

 

 

EXPO 2020 adaylığı için Paris'te yapılacak olan yarınki sunumun hazırlıklarını tamamlayan İzmir, bugün 17:15 saatlerinde çoğunluğu basın mensuplarından oluşan 40 kişilik heyet ile Paris'e çıkarma yaptı. Saat 20:00'de akşam yemeğinde buluşacak olan heyet üyeleri oradan otellerine geçecekler. 
 
Uluslararası Sergiler Bürosu'nun (BIE) yarınki genel kuruluna katılacak olan İzmir, saat 10:00'da ilk sunumu gerçekleştirecek ve delegelere genel kurulda 30 dakikalık 4 sunum yapacak. İzmir'in arkasından,  rakipleri Birleşik Arap Emirlikleri'nden Dubai, Brezilya'dan Sao Paulo ve Rusya'dan Ekaterinburg şehirleri sunumlarını sırasıyla gerçekleştirecekler. Sunumlar arkasından saat 15:00'de basın toplantısı yapılacak. 
 
Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) Genel Kurulu’ndaki sunumunu Defne Samyeli'nin yapacağı açıklanırken, sunumda İzmir’in sağlık ve yaşam odaklı filmleri gösterilecek. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış Türkiye’nin İzmir adaylığına verdiği desteği vurgulayacak, Vali Mustafa Toprak ise kentin EXPO 2020 heyecanını dile getirecek. İnciraltı EXPO alanının ünlü mimarı Zaha Hadid ise, alanda uygulayacakları projeyi ilk kez paylaşacak. İzmir heyetinin en büyük kozlarından biri olan THY Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil ise İzmir’e hava, kara ve denizyoluyla ulaşım temalı bir sunum yapacak. 
 
Ayrıca "Daha İyi Bir Dünya İçin Yeni Yollar, Herkes İçin Sağlık" temasıyla yola çıkan İzmir'in sunumuna Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Margaret Chan'in de görüntülü videosu ile destek olacak.
 
Yapılan sunumlar ve basın toplantıları gün boyunca BEN TV'de canlı yayın ile aktarılacak.
 
İzmir heyetinin yarınki sunumun ardından 13 Haziran Perşembe günü yurda dönmesi bekleniyor.
 

Yayın Tarihi : 11.06.2013 : 17:00

Etiketler : haber    izmir    EXPO 2020    paris    sunum    izmirli    heyet    çıkarma yapmak    rakipler    yarışmak    tema    sağlık    Dünya Sağlık Örgütü    Ben TV    canlı yayın    gün boyu    aktarılmak       


Yorumlar

2501
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN