Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yıldırım Düştü: 2 ölü

Yıldırım Düştü: 2 ölü
Kahramanmaraş'ın Elbistan İlçesi'nde,koyun otlatan çobanlar ile koyun almaya gelenlerin üzerine yıldırım düştü. Yıldırımın çarptığı 1'i çoban 2 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı.

 

 

Olay, öğle saatlerinde ilçeye bağlı Söğütlü Beldesi'nin Çalıştepe ile Hacıellez mevkileri arasındaki arazide meydana geldi. İddiaya göre, 40 yaşındaki Ali Demir, 35 yaşındaki Kazım Akçadağ ile 30 yaşındaki Adem Çiçek, çobanlığını yaptıkları sürüyü otlatmak için Hacıellez mevkisindeki meraya götürdü. Sürünün otladığı sırada koyunlardan almak isteyen 51 yaşındaki Mustafa Haydemir'de 3 çobanın yanına geldi. Sağanak yağış olan bölgede koyun sürüsü ve 4 kişinin üzerine yıldırım düştü. 
 
2 KİŞİ OLAY YERİNDE ÖLDÜ
 
Yıldırım çarpması sonucu çobanlardan Kazım Akçadağ ile koyun almak için sürünün yanına gelen Mustafa Haydemir olay yerinde yaşamını yitirirken, diğer 2 çoban ise yaralandı. 20 koyunun da telef olduğu yıldırım çarpması, yaralı çobanlar tarafından cep telefonuyla yakınlarına bildirildi. Yıldırım düştüğünü öğrenen çobanların yakınları olay yerine giderken, durumu sağlık ekipleri ile güvenlik güçlerine de bildirdi. İhbarın ardından yağış nedeniyle güçlükle ulaşımı sağladıkları meraya gidenler, otomobiller ile yaralı çobanlar Adem Çiçek ile Ali Demir'i Elbistan Devlet Hastanesi'ne götürdü.
 
Olay yerine güçlükle ulaşan güvenlik güçleri ile sağlık ekipleri de olay yerinde yapılan inceleme sonrası cesetlerin otopsi için morga götürülmesini istedi. Ancak, çamur nedeniyle ambulansın meraya ulaşamaması üzerine Kazım Akçadağ ile Mustafa Haydemir'in cesetleri, bir traktörün römorkuna konuldu ve ambulansın bulunduğu noktaya götürdü.
 
Ambulansa nakledilen cesetler otopsi için Elbistan Devlet Hastanesi morguna gönderildi.
 
Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.
 

Yayın Tarihi : 16.05.2013 : 17:02

Etiketler : haber    Kahramanmaraş    Elbistan    çoban    koyun    almaya    gitmek    üzerine    yıldırım düşmek    ölü    yaralı    facia       


Yorumlar

6999
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN