Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çöpler, 14 ay daha Kiraz'a dökülecek

Çöpler, 14 ay daha Kiraz'a dökülecek
İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde, Ödemiş’ten ara transfer alanına gelen evsel nitelikteki atıkların 31 Temmuz’dan itibaren 14 ay süreyle daha Kiraz’a döküleceği kararlaştırıldı.

 

Meclis üyesi Özcan Kaymak, önergeye karşı çıkarken, atıkların depolanacağı alana yakın bir bölgede hastane ve okul olduğunu belirterek, bu maddenin bir kez daha görüşülmesini istedi.  AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan da, depolama alanının yer tespitinin yanlış olduğunu söyledi. Tesisin faaliyete girmesi halinde bölgenin yüzyıllar boyunca çöpün etkisinden kurtulamayacağını ifade eden Doğan, maddenin geri çekilmesini istedi.

OY ÇOKLUĞUYLA KABUL EDİLDİ

Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Sırrı Aydoğan, projenin bittiğini ve yakında ihalenin yapılacağını açıkladı. Aydoğan, buranın geçici bir depolama alanı olacağını belirtti, atıkları Ödemiş Belediyesi'nin işini görmek için buraya taşıdıklarını ifade etti. Önerge, AK Partili meclis üyelerinin ret oylarına karşın CHP’li meclis üyelerinin oy çokluğuyla kabul edildi. İzmir'in çöpü, 14 ay daha Kiraz’a dökülecek.

Yayın Tarihi : 14.03.2018 : 11:11

Etiketler : kiraz    belediyesi    çöp   


Yorumlar

2057
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN