Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yüzlerce Kitap Dağıtıldı

Yüzlerce Kitap Dağıtıldı
Bornova Belediyesi, Metro A.Ş. ve Egeli Gezginler Derneği işbirliği ile yeni bir kitap okuma projesi başlattı. Bornova Evka 3'ten metroya binen vatandaşlara 600 kitap dağıtılarak okumanın önemi anlatıldı.

 

Vatandaşları okumaya teşvik etmek için çeşitli projeler üreten Bornova Belediyesi bu konuda yeni bir çalışma başlattı. Metro A.Ş. ve Egeli Gezginler Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen projede Dost Kartlı öğrencilerin oluşturduğu Okur Gezer Takımı metroya binen vatandaşlara sürpriz yaptı. Ellerinde kitaplarla metroya binen gençler bağış yoluyla gelen 600 kitabı yolculara hediye etti. Boş koltuklara da kitap bırakan gençler okumanın önemini anlattı. Bornovalıları okumaya teşvik etmek için gerçekleştirilen proje vatandaşlar tarafından da beğenildi. Vatandaşlar kitapları alarak yolculuk sırasında okumaya başladı.

Üniversiteleri ve seçkin eğitim kurumları ile Bornova'nın bir eğitim kenti olduğunu vufrgulayan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, "Hemşehrilerimizi okumaya teşvik etmek için böyle bir proje başlattık. Hediye kitap dağıtımlarımız belirli zamanlarda devam edecek. Bunun dışında da daha başka projelerle vatandaşlarımızın yanında yer alacağız" dedi.
 

Yayın Tarihi : 03.03.2018 : 12:19

Etiketler : Bornova Belediyesi    Metro    Egeli Gezginler Derneği       


Yorumlar

7965
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN