Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sınırı Geçen Yunan Askerleri Tutuklandı

Sınırı Geçen Yunan Askerleri Tutuklandı
Meriç sınır bölgesinde devriye görevi sırasında Türk tarafına geçen iki Yunan askeri tutuklandı. Yunan haber ajansları, askerlerin kar yağışı nedeniyle yollarını şaşırdıklarını yazdı.

 

Edirne 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'na bağlı "Hudut kartalları" adlı sınır birliği ekipleri, devriye görevi sırasında Yunanistan ordusuna mensup teğmen ve astsubay rütbelerindeki 2 askeri yakaladı.

Yunan askerlerinin Meriç'in Karaağaç bölgesinde yakalandıkları bildirildi. Edirne'ye götürülen iki Yunan askerinin iadesi için Türk ve Yunan dışişleri bakanlıkları arasında temasların başladığı da bildirildi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar da Yunan mevkidaşıyla telefonda görüştü. Yakalanan iki Yunan askerinin de kendi komutanlarıyla telefonda görüştükleri, sağlık durumlarının iyi olduğunu söyledikleri belirtiliyor.

Askerlerin Edirne'deki Yunan konsolosu tarafından ziyaret edildikleri yönünde de haberler var.

Yunanistan Hükümet Sözcüsü Dimitris Canakopulos, iki askerin sınır ihlali nedeniyle Türkiye'de yargılanabilecekleri bilgisini verdi. Ancak bu yargılamanın olağan bir prosedür olduğunu sözlerine ekledi.

Yunan askerleri savcılıktaki ifadelerinin ardından "Askeri casusluğa teşebbüs" ve "askeri yasak bölgeye girmek" suçlarından tutuklanmaları talebiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi.

Mahkeme, iki Yunan askerinin tutuklanmasına karar verdi.

Yayın Tarihi : 02.03.2018 : 17:32

Etiketler : hudut kartalları    edirne    yunan askerleri    tutuklandı       


Yorumlar

3453
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN