Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir'e Şehit Ateşi Düştü

İzmir'e Şehit Ateşi Düştü
Zeytin Dalı Harekatı kapsamında süren operasyonlarda çıkan çatışmada 8 asker şehit düştüğü haberi ülkeyi yasa boğarken, Afrin'den İzmir'e de ateş düştü.

 

Zeytin Dalı Harekâtı’ndan acı haber geldi. Afrin kırsalındaki 1083 rakımlı tepede, tünellerden çıkan yaklaşık 100 kişilik terörist grup, güvenlik güçlerine ağır silahlarla saldırdı. Destek için havalanan ATAK helikopteri de isabet aldı. Çatışmada 8 asker şehit oldu, 20 asker, 3 Polis Özel Harekat mensubu ve 3 korucu yaralandı. Havalanan F-16’lar, teröristlerin mevzilerini bombaladı. 22 terörist öldürüldü, 2’si sağ yakalandı

Çatışma haberi ülkeye yasa boğarken, İzmir’e de ateş düştü. 

Şehit olan askerlerden Jandarma Astsubay Çavuş Uğur Palancı’nın İzmir’in Gaziemir, Uzman Çavuş Recep Çetin'in de Buca ilçesinden olduğu bildirildi. Çetin'in Bornova Jandarma Komando Tugay Komutanığı'nda görev yaptığı bir buçuk aylık bir kızının olduğu belirtildi.
Jandarma Astsubay Uğur Palancı’nın (28) şehadet haberi, İzmir´in Gaziemir ilçesindeki Gazikent Mahallesi Palmiye Apartmanı´ndaki baba ocağına ulaştı. Aileye şehadet haberini İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez ve askeri yetkiler, sağlık personeli eşliğinde iletti.  Oğullarının şehit olduğu haberini alan emekli polis memuru baba İhsan Palancı ile anne Yasemin Palancı büyük üzüntü yaşadı. Şehit baba ocağına Türk Bayrağı asılırken, komşuları ve yakınları taziye ziyaretine geldi. Mardin´in Artuklu ilçesine kayıtlı olan Uğur Palancı´nın üç erkek kardeşin ortancası ve bekâr olduğu öğrenildi.

AYDIN'DA ŞEHİT ACISI

Uzman Çavuş Mehmet Dinek'in şehadet haberi, Aydın’ın Nazilli ilçesinde oturan ailesine yetkililer tarafından ulaştırıldı. Dinek ailesi acı haberle büyük üzüntü yaşarken, şehidin baba ocağına Türk Bayrağı asıldı. Aileye yakınları ve komşuları taziye ziyaretine gitti.
 

Yayın Tarihi : 02.03.2018 : 10:00

Etiketler : haber    haberler    izmir    aydın    afrin    şehit       


Yorumlar

9342
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN