Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çocukları Göndermediler

Çocukları Göndermediler
BALIKESİR’de, Kızıklı Ortaokulu’nun yanına geçen hafta kurulan baz istasyonuna tepki gösteren veliler, bugün çocuklarını okula göndermedi.

 

Burhaniye ilçesine 5 kilometre uzaklıktaki bin 61 haneli Kızıklı Mahallesi’nde 215 öğrencinin eğitim gördüğü ortaokula 20 metre mesafeye yeni kurulmayabaşlanan bir GSM şirketine ait baz istasyonu velilerin tepkisini çekti. Geçen hafta okul bahçesinde toplanan veliler, öğrencilerin sağlıklarının tehlike altında olduğunu söyleyerek, baz istasyonun başka bir yere taşınmasını istedi. Veliler aksi takdirde çocuklarını okula göndermeyeceklerini belirtti. Baz istasyonunun kaldırılmaması nedeniyle veliler bugün çocuklarını okula göndermedi.
 
Kızıklı Mahalle Muhtarı Ahmet Sezer, okulun yanına kurulan baz istasyonu yüzünden velilerin çocuklarını okula göndermediğini belirterek, "Buradan yetkilileri duyarlı olmaya davet ediyorum. Bir an önce bu baz istasyonu okulun yanından kaldırılmalıdır. Vatandaşlar bu duruma büyük tepki gösteriyor. Bu iş bir an önce çözülmelidir. Yoksa bu öğrenciler sınıfta kalıp, bir yılları heba olacak" dedi.
 
Okulda kantin işletmecisi Hayriye Cuca, "Öğrenciler okulda olmadığı için kantinde kimse yok. Bu olay ne zaman biter bilemiyorum. Bu sessizlik hiç iyi değil. Baz istasyonu okulun yanından kalksın. Öğrenciler okula gelsin” diye konuştu.
 
Çocuğunu okula göndermeye öğrenci velisi Sezai Eren ise, "Bugün çocuklarımız okula gelmedi. Okulumuz bomboş. Çocuklarımz derslerinden geri kalmasın. Bu şekilde yarışamazlar. Bir çözüm bulunsun” diye konuştu.

Yayın Tarihi : 26.02.2018 : 16:39

Etiketler : Okul    Yakınındaki    Baz    İstasyonuna    Tepki    İçin    Çocukları    Göndermediler    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1170
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN