Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İstanbul’da İzleyiciyle Buluşuyor

İstanbul’da İzleyiciyle Buluşuyor
İSTANBUL Devlet Opera ve Balesi, Miguel de Cervantes’in aynı ismi taşıyan romanının bazı bölümlerinden esinlenilerek sahnesine taşıdığı Don Kişot balesinin prömiyerini gerçekleştirdi.

 

Yüksek seviyedeki bale tekniğiyle dünyaca ünlü toplulukların repertuvarlarında yer verdiği Don Kişot balesi, İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından sahneleniyor. Prömiyeri Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde önceki gün gerçekleşen eser, 27 Şubat, 3, 14,16, 20, 22 ve 23 Mart tarihlerinde Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde, 18 Nisan’da da Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sahnelenecek. Ayşem Sunal Savaşkurt’un sahneye koyduğu eserin orkestra şefliğini Roberto Gianola yapıyor.
 
Ludwig Minkus’un bestesiyle Marius Petipa tarafından ilk kez 1869 yılında Moskova’da Bolşoy İmparatorluk Tiyatrosu’nda sahnelenen eser, müziklerindeki melodi zenginliği, İspanyol kültürünün renkli ve heyecan verici etkisinin uyumlu birlikteliği ile klasik bale dünyasının en pırıltılı ve ihtişamlı eserlerinden biri olarak gösteriliyor.

Yayın Tarihi : 26.02.2018 : 15:27

Etiketler : Don    Kişot    Balesi    İstanbulda    İzleyiciyle    Buluşuyor    Kültür    Sanat    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7414
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN