Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Destek İçin Hatay’a Gidecek

Destek İçin Hatay’a Gidecek
KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre ve beraberindeki 25 kişilik heyet, ’Zeytin Dalı Harekatı’na destek için 5 Mart’ta Hatay’a gidecek.

 

KKTC Meclis Başkan Yardımcısı Töre, Türk Silahlı Kuvvetleri’nce (TSK) Afrin’deki terör örgütlerine yönelik sürdürülen ’Zeytin Dalı Harekatı’na destek için askerleri ziyaret etmek üzere Genelkurmay Başkanlığı’ndan izin alındığını söyledi. KKTC heyetinin, sınırda ’Kıbrıs Türk Halkı, Mehmetçikle birlikte’ mesajı vereceğini belirten Töre, gelecek hafta 25 kişilik heyetle Hatay’a gideceklerini duyurdu. Hatay Valisi Erdal Ata ile de görüştüklerini anlatan Töre, "Heyette, 5 milletvekili de olacak. Diğer katılımcılar, Kıbrıs’a barış getiren harekata katılan mücahitler, dernekler olacak" dedi.
 
Hatay’a giderken, Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan şehitlerin mezarının bulunduğu Boğaz Şehitliği’nden alınan toprakları da yanlarında götüreceklerini belirten Meclis Başkan Yardımcısı Töre, toprağı Mehmetçik’in bulunduğu yere serpeceklerini söyledi. 
 
Türk ordusunun gittiği her yere barış ve demokrasi götürdüğünü vurgulayan Töre, "KKTC’den 25 bayrak ve 25 zeytin dalı da götüreceğiz" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 26.02.2018 : 15:21

Etiketler : Kktc    Heyeti    zeytin    Dalı    Harekatına    Destek    İçin    Hataya    Gidecek    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2243
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN