Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


“Bedenime Dokunma” Sergisi Açıldı

“Bedenime Dokunma” Sergisi Açıldı
KARTAL Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Şubat ayı kültür sanat programı kapsamında Bir Kadın Hikâyesi Platformu tarafından hazırlanan “Bedenime Dokunma” adlı resim sergisini sanatseverlerle buluşturdu.

 

Kartal Belediye Hizmet Binası Fuaye Alanı’nda açılan sergi kadın istismarı, fiziksel, cinsel ve duygusal şiddete farkındalık yaratmak amacıyla hazırlandı. 32 eserin yer aldığı sergide Harika Menteş, Sevgi Yalçın Ekim, Perihan Gül, Perihan Gürkan, Ceyhun Kılıç, Ekmel Dürüst, Şükran Karakurt, Leyla Varna, Yüksel Şükür, Zekiye Çetinkaya, Salih Okmengil, Sevim Okmengil, Nevhiz Küçükkahveci, Nilgül Aslan ve Esma Barut’un tabloları sergilendi.
 
"Toplumun gelişmesi ve güçlenmesi için özgür bireylerin yetiştirilmesi şart" diyen serginin küratörü Harika Menteş, "Gelişmiş toplumlarda ön koşul kadın ve erkeğin eşit şartlarda olmasıdır. Kadın istismarı, fiziksel şiddet, işkence ve psikolojik baskıyı kınıyor ve artık son bulmasını istiyoruz” diye konuştu.   
 
Sergi, 1 Mart Perşembe gününe kadar ziyaretçilere açık olacak.
 
 
 
 

Yayın Tarihi : 26.02.2018 : 12:04

Etiketler : Kadın    İstismarına    Dikkat    Çekmeyi    Amaçlayan    Bedenime    Dokunma    Sergisi    Açıldı    Kültür    Sanat    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4715
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN