Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Okullara ’Türkçe Sokağı’ Kuruyor

Okullara ’Türkçe Sokağı’ Kuruyor
BAŞAKŞEHİR’DEKİ okullarda öğrencilerin okuma alışkanlık ve kültürlerinin geliştirilmesi için açılan “Z Kütüphaneler” den sonra yeni bir uygulama başlatıldı. Artık Başakşehir’de bulunan okullarda ‘Türkçe Sokağı’ da olacak.

 

İTO Akşemsettin Ortaokulu’nun Türkçe öğretmenleri ve okul yöneticileri önderliğinde öğrencilerle birlikte hazırladıkları “Türkçe Sokağı” ve “Bilişim ve Teknoloji Laboratuvarları” Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ve Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz tarafından açıldı.
 
Büyük edebiyat üstadlarının fotoğraflarının sınıf kapıları ve öğrenci dolaplarını süslediği, yazar ve şairlerin eserlerinden bölümler ve kitap okuma bankları ile donatılmış sokakta öğrencilere kitap okuma sevgisinin aşılanması amaçlandı.
 
‘Türkçe Sokağı’ açılışında konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Kartoğlu “Okullarımız tüm teknik donanımları ve vizyoner eğitimcileri sayesinde artık bambaşka bir noktaya geldi. Eğitimle birlikte benim de en çok önemsediğim konu gençlerin bir dünya görüşüne sahip olabilecekleri vizyonu kazanmaları. Kitaplar bizi gitmediğimiz yerlere götürüp, hiç karşılaşmadığımız insanlarla tanıştırır. Fikir çok güzel, hiç okumamış oldukları bir yazarı burada görüp merak edip okuyabilirler. Okul yöneticilerimizi ve bu işte emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Yayın Tarihi : 26.02.2018 : 10:35

Etiketler : Başakşehir    Belediyesi    İlçedeki    Okullara    Türkçe    Sokağı    Kuruyor    Eğitim    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6188
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN