Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Türk Üniversitesi İçin Yarışıyor

Türk Üniversitesi İçin Yarışıyor
AFRİKA kıtasının güneyinde yer alan yaklaşık bir buçuk milyon nüfusa sahip Svaziland, Bahçeşehir Üniversitesi’ne öğrenci gönderebilmek için ülkenin Çalışma Bakanlığı ve Eğitim Bakanlığı’nın da desteğiyle ülke genelinde iki gün sürecek bir sınav gerçekleştiriyor.

 

Svazilandlı lise öğrencilerinin katılım göstereceği sınav sonucunda başarılı olan öğrenciler, Svaziland Çalışma Bakanlığı’ndan, Bahçeşehir Üniversitesi’nde eğitim görebilmeri için burs alacak. Burslar, Svaziland’da ihtiyaç duyulan sektörlere göre verilecek ve burs almaya hak kazanan öğrenciler Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) öğrencisi olacak.
 
SINAVA BİN 250 SVAZILANDLI ÖĞRENCİ KATILIYOR
 
Bugün Lubombo ve Shiselweni’de gerçekleştirilen sınavlar, yarın başkent Mbabane ve Manzini’de devam edecek. Bahçeşehir Üniversitesi tarafından hazırlanan sınav içeriği, yabancı dil ve matemak ağırlıklı sorulardan oluşuyor. Ülkenin 4 farklı bölgesinde lise öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen sınava toplamda bin 250 Svazilandlı öğrenci katılıyor.
 
Bugün 128 farklı ülkeden 4 bine yakın uluslararası öğrencisi bulunan Bahçeşehir Üniversitesi’nin, 3 kıtada, 8 ülkede, 5 üniversite, 4 dil okulu ve 4 akademik merkezi bulunuyor.

Yayın Tarihi : 21.02.2018 : 15:45

Etiketler : Güney    Afrika    Ülkesinde    Öğrenciler    Türk    İçin    Yarışıyor    Eğitim    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4888
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN