Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Mutlulukları Yüzlerinden Okundu

Mutlulukları Yüzlerinden Okundu
Bayraklı Belediyesi semt merkezlerinde düzenlenen atölye çalışması yüzlerce çocuğa kukla oyuncak yapmayı öğretiyor. Bu yıl ikincisi düzenlenen kursa çocuklar ve aileleri yoğun ilgi gösteriyor. Farklı semt merkezlerinde belirli günler gerçekleştirilen etkinlikte çocuklar kendi oyuncaklarını yapmanın mutluluğunu yaşıyor.

 

İlk kez geçtiğimiz yıl kasım ayında başlayan, yoğun ilgi ve taleple bu yıl ikinci kez başlatılan Bayraklı Belediyesi'nin kukla atölye çalışması yüzlerce çocuğu aynı noktada buluşturuyor. İlçede bulunan 27 semt merkezinde talebe göre düzenlenen etkinlikte çocuklar eğitmen eşliğinde kendi oyuncaklarını yapıyor. Atölyelere katılan çocuklar ahşap kaşıklar, renkli keçe kumaşlar ve renkli yün ipler yardımıyla kukla yapmayı öğreniyor. Ortalama 1,5 saat süren etkinlikte her çocuk kendi tasarımını yapıyor; hayal ediyor, çiziyor, kesiyor ve birleştiriyor. Aynı zamanda kişisel gelişimlerine de katkı sağlayan bu çalışmanın sonunda ise her çocuk evine kendi yaptığı kuklasıyla, mutlu olarak dönüyor. Bu kapsamda atölye çalışmaları 22 Şubat Perşembe Manavkuyu 2 semt merkezi, 23 Şubat Cuma Manavkuyu 1 semt merkezi, 24 Şubat Cumartesi Bayraklı Merkez Mahallesi, Çiçek Mahallesi ve 25 Şubat Pazar ise; Onur ve Postacılar mahallelerinde gerçekleştirilecek. Etkinlik hakkında detaylı bilgiye 0232 477 20 00-610 telefon numarasından ulaşılabilecek.

ETKİNLİKLER SÜRECEK

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Semt merkezlerindeki kukla atölyesine beklenenden fazla ilgi olduğunu belirterek, “Bu ilgi bizi oldukça mutlu etti. Atölyede çocuklarımız el becerilerini geliştirme, hayal güçlerini yansıtma fırsatı buluyor. Her birinin heyecanı görülmeye değer. Bu tür etkinlikler yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Yayın Tarihi : 20.02.2018 : 11:25

Etiketler : bayraklı belediyesi    kukla atölyesi       


Yorumlar

8282
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN