Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çavuşoğlu'ndan ABD'ye Net Mesaj

Çavuşoğlu'ndan ABD'ye Net Mesaj
ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın Ankara ziyaretiyle ilgili konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bizim ABD'den beklentimiz açık ve nettir. Artık biz vaat istemiyoruz, somut adımlar istiyoruz. Ya ilişkileri düzelteceğiz ya da bu ilişkiler tamamen bozulacak. ABD Münbiç için gereğini yapmazsa, biz yapacağız" dedi.

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye-Afrika 2. Bakanlar Gözden Geçirme Konferansı'nın açılış oturumunun ardından Afrika Birliği Komisyon Başkan Yardımcısı Thomas Kwesi Quartey ve Ruanda Dışişleri, İş Birliği ve Doğu Afrika Topluluğundan sorumlu Devlet Bakanı Olivier Nduhungirehe ile ortak basın toplantısı düzenledi.

"ABD MÜNBİÇ İÇİN GEREĞİNİ YAPMAZSA BİZ YAPACAĞIZ"

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın önümüzdeki perşembe günü Ankara'ya yapacağı ziyareti değerlendiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu şunları söyledi: 

"Bizim ABD'den beklentimiz açık ve nettir. Artık biz vaat istemiyoruz, somut adımlar istiyoruz. Kaybolan güvenin tesis edilmesi gereriyor. Kaybolan güvenin nedeni de ABD'dir. İlişkilerimiz çok kritik bir noktada. Ya ilişkileri düzelteceğiz ya bu ilişkiler tamamen bozulacak. ABD gerekeni yapmazsa bu Menbiç için de geçerlidir ve Fırat'ın doğusu için de geçerlidir"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "ABD güçleri, YPG ile işbirliğini devam ettirmek için bir bahane olarak cepler halindeki DAEŞ'lilara dokunmuyorlar" dedi.

TILLERSON CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE GÖRÜŞECEK 

ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster'ın Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın yanı sıra dışişleri ile istihbarattan yetkililer ile görüştüğünü ancak "somut konulara" pek girilmediğini ifade eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tillerson'ın perşembe günü Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan cuma günü ise kendisiyle görüşeceğini belirtti.

Yayın Tarihi : 12.02.2018 : 13:03


Yorumlar

1849
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN