Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmirli 4 Ürüne Tescil

İzmirli 4 Ürüne Tescil
''Urla Sakız Enginarı'', ''İzmir Boyozu'', ''İzmir Kumrusu'' ve ''Bergama Graniti''ne Türk Patenti verildi.

 

Ege Üniversitesi’nde bilim insanlarıyla bir araya gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, EÜ Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kampüs Kültür Merkezi’ndeki programın ardından Ege Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesini ile Teknoparkta kurulu bulunan firmaları ziyaret etti.

Ziyarette Bakan Özlü’ye,  İzmir Valisi Erol Ayyıldız EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, bürokratlar ve akademisyenler eşlik etti. Bakan Özlü’ye,  yaklaşık 2,5 yılda yüzde 98 doluluk oranına ulaşan Teknopark’ta yapılan çalışmalar ve geliştirilen projeler hakkında bilgiler verildi. Bakan Özlü’den Teknopark’ın geliştirilmesine yönelik söz alan Rektör Prof. Dr. Budak, 2’inci Teknopark’ın kurulması planlanan alanla ilgili bilgiler aktardı.

1 YILDA 100’DEN FAZLA BELGE

Teknopark ziyaretinin ardından Bakan Özlü, Rektör Prof. Dr. Budak ve protokol üyeleri Coğrafi İşaret Tescil Belgeleri Takdim Töreni’ne katıldı. Burada konuşan Bakan Özlü, “Türk Patent ve Marka Kurumu tarafımdan İzmir’e ait 4 ürünün coğrafi işaret belgesini vermek üzere buradayız. Türkiye’de 316 tescil ürünü var bunlardan 16’sı İzmir’e ait, yine İzmir’e ait 12 başvuru da işlem aşamasında. Bugün coğrafi takdim belgelerini vereceğimiz ürünler şöyle; ‘Urla Sakız Enginarı’, ‘İzmir Boyozu’, ‘İzmir Kumrusu’ ve ‘Bergama Graniti’. Bunlar İzmir’in güzellikleri. Türkiye’de coğrafi işaret tescil belgesi alacak 2 bin ürün tespit ettik. Bunlardan şu ana kadar 316’sına belge verdik. Yaklaşık 20 milyar Euroluk bir konu bu. Son bir yılda 100’den fazla coğrafi işaret belgesi verdik. Bu belgenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederim” diye konuştu.

Belgelerin teslim edilmesinin ardından tören sona erdi.
 

Yayın Tarihi : 09.02.2018 : 16:05

Etiketler : izmir    patent    tescil    ege üniversitesi    Urla Sakız Enginarı    İzmir Boyozu    İzmir Kumrusu    Bergama Graniti       


Yorumlar

5908
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN