Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir'den Soma'ya Gönül Köprüsü

İzmir'den Soma'ya Gönül Köprüsü
13 Mayıs 2014 tarihinde Soma'da yaşanan ve tam 301 madencinin hayatını kaybetmesine yol açan facianın üstünden 4 yıl geçmesine rağmen Soma ve İzmir arasındaki gönül köprüsü zedelenmedi. Geçtiğimiz ay kurulan Soma 301 Derneği'ne İzmir Küçük Kulüp Derneği'nden yardım eli uzatıldı.

 

Burak Cilasun / Ben TV

Soma'da yaşanan maden faciasında 4 yıldır taze olan yaraları sarabilmek ve madenci yakınlarının dayanışmasını sağlamak amacıyla kurulan Soma 301 Derneği'ne İzmir'den destek gecikmedi. Derneğin açılışına da katılan Küçük Kulüp Başkanı Emre Sarıgedik, gördüğü tabloda not ettiği eksiklikleri İzmir'e taşıdıktan sonra Küçük Kulüp yönetimi ve üyeleri arasında hızla başlatılan yardım kampanyası kısa sürede sonuç verdi. Televizyondan projeksiyona, beyaz eşyadan bilgisayara ve kitaptan mobilya ve oyuncağa kadar toplanan yardım malzemeleri İzmir'den Soma'ya taşındı. Yardımlar maden şehitlerinin çocuklarının yararlanacağı şekilde derneğe yerleştirildi.

"BURUK BİR SEVİNÇ YAŞIYORUZ"

Gerçekleştirilen yardıma ilişkin açıklamalarda bulunan Küçük Kulüp Başkanı Emre Sarıgedik, "Soma'daki facianın üstünden 4 yıl geçse de acılar ne yazık ki tazeliğini koruyor. Ben de geçtiğimiz ay şehit yakınları tarafından faaliyete geçirilen Soma 301 Derneği'nin açılışına Türkiye Barolar Birliği Başkanı Sayın Metin Feyzioğlu ile katılarak buradaki eksikliklere ilişkin gözlemlerde bulundum. İzmir'e dönüp, eksiklikleri arkadaşlarımla paylaştıktan sonra dernek olarak kendi içimizde yardım toplama kararı aldık. Kısa sürede topladığımız malzemeleri buraya getirmek bize buruk bir sevinç yaşattı. Sevinçliyiz çünkü çocuklar için iyi bir şey yaptık. Burukluk yaşıyoruz çünkü babaları, ağabeyleri toprak altında ve onları geri getiremeyiz. Bugün Soma'da bu acıyı yaşayan ailelerde gerçekten maddi eksiklikler olsa da, acılar unutulmasa da buradaki insanların yüreği ve misafirperverliği Türkiye için bir örnektir. Aramızda oluşan bağ çok güzel dostluklara vesile oldu. Kampanyamıza katılan tüm arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum." dedi.

Yayın Tarihi : 05.02.2018 : 13:24


Yorumlar

2811
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN