Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ahududu Oyunu Beğeniyle İzlendi

Ahududu Oyunu Beğeniyle İzlendi
KARA komedinin en iyi örneklerinden sayılan ’Ahududu’ oyunu, usta oyuncalar Suna Keskin, Melek Baykal, Nedim Saban’ın beğeni toplayan performansıyla İzmir’in Buca ilçesinde sahnelendi.

 

 
Dünyanın en çok sahnelenen, Joseph Kesselring’in ’Arsenic and Old Lace’ adlı eserinden uyarlanan ‘Ahududu’ oyunu Bucalılarla buluştu. Usta tiyatrosu Nedim Saban tarafından Ahududu adıyla yeniden derlenen oyun Buca Belediyesi Kültür etkinlikleri kapsamında Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda sahnelendi. Bucalıların yoğun ilgi gösterdiği oyunu Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina eşi Ahu Piriştina ile birlikte izledi.
 
Dünyanın en büyük starları tarafından yorumlanan ve Cary Grant’ın başrolde oynadığı bir film olarak da bilinen, Türkiye’de daha önceleri Suna Pekuysal, Vasfi Rıza Zobu, Ani İpekkaya gibi ustalar tarafından oynanan oyun yeni prodüksiyonda usta tiyatrocular Suna Keskin ve Melek Baykal’ın muhteşem performanslarıyla sahnelendi.
 
Kara komedinin en iyi örneklerinden sayılan Ahududu, insanları huzura kavuşturmak, yalnızlıklarından kurtarmak için zehirleyen Müşfike ile Mürşide ve onların çevresindekilerin hikâyesini anlatıyor. Oyunda ahududu kadınlarını canlandıran usta oyuncular Suna Keskin ve Melek Baykal beğeni toplayan performanslarıyla Bucalı tiyatroseverleri büyüledi. Oyunun diğer rollerinde bulunan Cem Güler, Halim Ercan, Bülent Seyran, Dicle Alkan, Birol Engeler ve Özgür Yetkinoğlu da kalabalık bir ekibin başarılı uyumunu ortaya koydu.
 
Oyun sonunda usta oyuncular Melek Baykal ve Suna Keskin, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’ya ahududu şerbeti ikram etti.
 

Yayın Tarihi : 12.01.2018 : 11:30

Etiketler : Ahududu    Oyunu    Beğeniyle    İzlendi    Bölge   


Yorumlar

1337
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN