Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP İzmir’de Kongre Heyecanı

CHP İzmir’de Kongre Heyecanı
İzmir'de CHP'nin 654 delegesi, bugün Celal Atik Spor Salonu'nda yapılan İl Kongresi'nde yeni il başkanını seçiyor. Kongre Çiğli İlçe Başkanı Utku Gümrükçü ile İzmir Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Sözcüsü Deniz Yücel arasında geçiyor. Bu kıyasıya seçim yarışı, Ben TV ekranlarından canlı olarak yayınlanıyor.

 

Seçimde Divan Başkanlığı'nı örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl yapıyor. Çarşaf liste ile yapılacak olan seçimde 200 görevli bulunuyor, 80 kabin ve 8 sandık kuruldu. Salonda dev led ekranlar kuruldu. Kongrenin sabah 07.00'de bitmesi planlanıyor. 

Salonda delegeler saha içine, misafirler ve partililer ise tribünlerde yerini aldı. Salonda adaylar eşit sayıda afiş asabildi. Katılımcılara parti bayrağı ve Türk bayrakları dağıtıldı.

Kongre Çiğli İlçe Başkanı Utku Gümrükçü ile İzmir Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Sözcüsü Deniz Yücel arasında geçiyor.

KOCAOĞLU SALONA ALKIŞLAR EŞLİĞİNDE GELDİ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu salona alkışlarla eşliğinde girdi. Kocaoğlu, partililerle tokalaştı.

YÜCEL SLOGANLARLA GELDİ

Celal Atik Spor Salonu’na ilk gelen il başkan adayı Deniz Yücel oldu. 'İşte örgüt işte başkan' sloganlarıyla tribünleri selamlayan Deniz Yücel'in protokolü selamlaması sırasında destekçileri ''İzmir Aziz'dir Aziz kalacak''  ve ''İzmir Aziz'dir Deniz olacak'' sloganları atıldı. 

GÜMRÜKÇÜ 10. YIL MARŞIYLA GELDİ

Kongre salonuna Yücelen sonra gelen Utku Gümrükçü'nün salonu selamlaması sırasında 10.yıl marşı çalındı. Salona Beyaz atkılar giren Gümrükçü destekçilerine Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ da eşlik etti. Gümrükçü' yü destekleyen partililer 'Örgütün adayı Utku Gümrükçü' sloganları attı. Gümrükçü'nün divan kurulunu selamlaması sırasında da' dik dur eğilme örgüt seninle' sloganları atıldı. 

GÜVEN AÇILIŞ KONUŞMASINI YAPTI

İl Başkanı Asuman Ali Güven açılış konuşmasını yaptı. Güven "Kongremizi tüm vatandaşlarımıza ve ülkemize hayırlı olması dileğiyle açıyorum" dedi. Asuman Ali Güven, Divan Başkanlığı için Tekin Bingöl'ü oylattı ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Bingöl oy birliği ile Divan Başkanı seçildi. 

BİNGÖL: BENİM İÇİN ONUR MESELESİ

Genel Başkan Yardımcısı ve kongrenin Divan Başkanı Tekin Bingöl, “Partimizin en mütevazi ilçe kongresinden kurultaya varıncaya kadar divan başkanlığı 94 yıllık tarihimizde siyasal hayatımızın en önemli, en anlamlı görevidir. İzmir’imizin değerli il delegelerinin bana bu görevi bahşetmeleri benim için bir onur meselesidir” dedi.

Bingöl yaptığı konuşmada AK Parti iktidarını hedef aldı ve “Yaklaşık 3 buçuk aydır süreç ile partimizin en temek özelliklerinden birisi olan demokratik bir işleyişle kongre sürecini tamamlamak üzereyiz. 3-4 Şubat 2018 tarihlerinde de kurultayımızı gerçekleştireceğiz. Bu kurultayımız hayati önem taşımaktadır. Son derece anlamlı bir görevin eşiğindeyiz.  Özgürlükleri yok sayan, demokrasiyi rafa kaldıran anlayışı yerle bir etmek adına, demokrasiyi Türkiye’de yeniden tüm kurullarıyla işletmek adına büyük kurultay gerçekleştireceğiz. Türkiye’nin buna çok ama çok ihtiyacı var. 16 yıllık AKP iktidarında Türkiye sorunlar yumağı haline geldi. Toplumun çok derin sorunları var. İktidar maalesef bu sorunları çözmek adına adım atmıyor. Bu iktidar Türkiye’yi gerici bir anlayışla yönetiyor. Bu iktidar emekçiyi, çiftçiyi, yoksul kesimi yok sayan bir siyaset sürdürüyor. Daha geçen gün bir açıklama yapıldı. Adeta fetva erildi. ‘9 yaşındaki kız çocukları evlenebilir’ denildi. Türkiye’de 18 yaşından küçük gençler bazı mekanlara reşit olmadığı için gidemiyor, marketlerden sigara ya da içki satın alamıyorlar. Türkiye’de 18 yaşını doldurmayanlar ehliyet dahi alamıyor ama bu gerici anlayış fütursuzca ‘9 yaşındaki kız çocukları evlenebilir’ diyor. Neyse ki toplumsal muhalefet uç vermeye başladı. Üzerine ölü toprağı serpilen muhalefet genel başkanımızın yürüyüşüyle hak, hukuk, adalet söylemiyle kitleleri ayağa kaldırmaya başladı” diye konuştu.

SORUNLARIN ARDI ARKASI KESİLMİYOR

Bingöl, “Türkiye’de sorunların ardı arkası kesilmiyor. Türkiye dünyada saygınlığı olan, itibarı çok yüksek bir ülkeyken bugün maalesef günü birlik dış politikalarla itibarsızlaşan yok sayılan bir ülke konumuna getirilmiştir bu iktidar tarafından. Her ülkenin çok önemli politikaları vardır. Dış politika,eğitim bunlardan biridir. Ama gelin görün ki bu siyaset anlayışı hepsini yok etmiştir. Türkiye’de işlerin tıkırında gittiğini söyleyenler sokağa çıkacaklar sokağa… Bir takım manipülatif sonuçlarla ekonominin iyi gittiğini söyleyenler sokağa kulak tıkayanlardır” dedi.

SENARYO AYNI, TAKTİK AYNI

Bingöl, “2009 yılında birçok belediyemize darbeciler tarafından operasyon düzenlendi. Haksız yere. Hiçbir suç yokken yüzlerce yıl ceza istediler. O hakimler şimdi FETÖ’den içerdeler. O gün, 2009’da yaptıklarını şimdi AKP bizim belediyelerimize yapıyor. Senaryo aynı, taktik aynı. Bu ahlaksızca operasyonların hepsi boşa çıkacak. Gün gelecek bu kumpasların da alçakça olduğunu göreceğiz. Biz çok önemli bir sürece girmiş bulunmaktayız. Önümüzde 3 tane çok önemli seçim var. Önceki seçimlerde iktidar olmak gibi bir sorumluluğumuz var. Çünkü bizim belediyelerimiz hizmet üretiyorlar. AKP belediyeleri de yandaşlarına ne kadar rant elde ettiririz diyorlar.  Güçlü bir parlamenter düzeni getirmemiz için tarafsız bir cumhurbaşkanını seçtirmek durumundayız” açıklamasında bulundu.

İZMİR BUNA EV SAHİPLİĞİ YAPSIN

Parti içi mesaj veren Bingöl, “Partimizde uzlaşmayı, birlikte hareket etme anlayışını mutlaka hareket geçirmek durumundayız. Geçmişte fikir ayrılıklarımız olabilir. Bundan sonra kol kola girerek birlik ruhunu hayata geçirmek zorundayız. İzmir buna ev sahipliği yapsın. Bu il kongresinde kim kazanırsa kazansın kazanan İzmir olacak. Tatlı bir rekabet içinde demokratik bir süreci işleteceğiz. Klasik bir tabirdir ama; bu kongrenin kazananı partimiz olacak. Bu kongrenin kaybedeni yok. bu kongrenin kaybedeni AKP olacak” dedi.

KONUŞMALARA ZAMAN SINIRI

Kongre sırasında gündem ilişkin konuşmalara dair divan kurulu 5 dakika sınırlaması teklifinde bulundu. Teklif bir muhalif oya karşın oy çokluğuyla kabul edildi. Ayrıca adayların adaylık başvuruları için 16:00'a kadar süre tanındı.  

SALON DIŞINA DEV EKRAN

CHP İzmir İl Kongresi için hazırlıkların dikkat çeken başlıklarından biri de salon önüne kurulan dev ekran oldu. Salonun dolu olması nedeniyle içeri giremeyen partililerin kongreyi takip edebilmeleri için kurulan dev ekran partililer tarafından beğeniyle karşılandı. 

TEK ADAM OLMAYACAK

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger kongrede yaptığı konuşmasına “Türkiye’de tek adam olmayacak. İzmir’de de tek adam olmayacak” diyerek sözlerine başladı.  

Aksünger, çocuklarının ölümle tehdit edildiğini, okula korumayla gittiğini de açıklayarak, “Sizi özledik diyorlar. Doğru. Bir buçuk yıldır çocuklarım ölümle tehdit ediliyor. Altı aydı korumalarla okula gidiyorlar. Ben de ailemi özledim. İzmir’e dönmek istiyorum. O koltukta oturuyorsak CHP için CHP’ye oy verenler için gereğini yapmak zorundayız, cesaretli olmak zorundayız. Bilgiyle formasyonla eğer donatılmazsak, örgütlerimiz öyle olmazsa,, biz bize oy verenleri ikna edemeyiz arkadaşlar. Karşıdan bakanlar evet bu ülkeyi yönetebilirler demeli” diye konuştu.

Aktif üyelik ve yerel yönetimler performans sistemi çıkaracaklarını kaydeden Erdal Aksünger, “Yeni üyelik sisteminin inşallah tüm partimize hayırlı olur. O zaman ak nedir kara nedir anlayacağız. Örgütümüze güveniyoruz. Ben örgütün vicdanına her zaman güvendim” dedi. 

CHP, AVUKATLARIN BÜROLARINDA İMZALANARAK KURULMADI

CHP Genel Sekreteri ve İzmir milletvekili Kamil Okyay Sındır da bir konuşma yaptı. İşte Sındır’ın konuşmasından satır başları: “Gün üstünlerin hukuku diyenlerin değil, hukukun üstünlüğünü savunanların günüdür. Gün insanca ve hakça yaşamdan yana olanların günü. 

Baskılara ve faşizme karşı mücadele günüdür. CHP avukatların bürolarında imzalanarak kurulan bir parti değildir. Kurtuluş mücadelesinden çıkmış bir partidir. Kurduğu değerlere de sahip çıkan bir partidir. Mustafa Kemal’in partisidir. Gelin onların bıraktığı mirasa sahip çıkalım. 15 yıl boyunca yaptıkları bir iş var. Dindar ve kindar nesil yetiştirme gayreti ve bunun sonucunda memleketi ikiye bölmek değil, paramparça eden bir sürece taşıdı. İnsanları etnik, mezhep ayrılıklarıyla birbirlerine düşürdü. Toplumsal barış tamamen ortadan kalktı. Artık yeter, başka bir Türkiye mümkün. İlletimiz AKP iktidarına mahkûm değildir. İnsanca hakça yaşam mümkündür. Bunu sağlayacak yegâne güç Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Önümüzdeki yerel seçimde kaybettiğimiz 8 ilçeyi kazanmak değil, oylarımızı yükseltmektir. Sonrasında Ankara’yı İstanbul’u Mersin’i alacağız. Nerede CHP yoksa orayı alacağız. Bu karanlıktan Uzlaşı diyerek ortaya çıkmak doğru değildi. Örgütün iradesine ipotek koymak doğru değildir. 

Özgürce aday olmak isteyenleri geri çekmek doğru değildir. Yöntem doğru değildir. Buraya çıkıp, özgürce aday olmak isteyene engel olmak doğru değildir. Uzlaşıyı yapacaksa adaylar kendi aralarında yaparlar.   Önümüzdeki seçimler içinde kimse bireysel istikballeri için örgüte ipotek koyamaz. Bu nedenle ortaya çıkacak kim olursa sonuçta birlik olunması çok önemli.”

'EMEK' VE 'VİCDAN' VURGUSU

CHP İzmir milletvekili Mustafa Balbay da kongre konuşmasında 'emek' ve 'vicdan' vurgusu yaptı. Balbay "Yarış ve barış istiyoruz ama madem ki emek en yüce değerdir o zaman bugün de emeği olan kazansın" dedi.  

Demokrasinin, özgürlüğün, cumhuriyetin kalesi İzmir’den bütün Türkiye’ye selam söyleyen Balbay, tedavisi devam eden Baykal’a ve Enis Berberoğlu’na ve tutuklu tüm gazetecilere selam gönderdi. Salonda bulunan Sözcü gazetesi İzmir muhabiri Gökmen Ulu’yu da partililer alkışladı. Balbay şöyle konuştu: "Barışta yarış istiyoruz. İkisini bir arada istiyoruz. Parti içi demokrasinin tecelli edeceğine yürekten inanıyorum. Bu tabloyu övünçle izliyorum. Şuan yarışacak adaylara diyorum ki ‘Emeği Olan kazansın’. Emeğin, alın terinin yerini bulmasını istiyorum. Eyy Erdoğan evet dünya beşten büyüktür ama unutma Türkiye de birden büyüktür. Büyük kurultayımızı yapacağız. Referandumda ki bütün ülkeyi taşıyan dilimizi 2019 a çıkaracağız." Balbay'ın "Ne ABD, ne AKP, tam bağımsız Türkiye sözleri" salondan alkış aldı. 

İZMİR ÖRGÜTÜNÜN ÜZERİNDEN ELİNİZİ ÇEKİN

Milletvekili Tacettin Bayır, “Büyümek, iktidar olmak ve çoğalmak için kol kola girmeye ihtiyacımız var. Bugüne kadar yapılan il kongrelerinde zaman zaman tansiyon yükselse de bu kongrede kavga etmeyeceğiz. Kol kola girip birlikte büyüyeceğiz. Bu salona girene kadar alışkın olmadığımız yöntemler uygulandı. Son iki kongrede yaşadığımız şeyi bu kongrede de yaşıyoruz. Bunu paylaşmazsam beni ön seçimle seçip TBMM’ye gönderen partililerimize hesap veremem. İki tane pırıl pırıl aday arkadaşımız var. İkisinin de babasıyla siyaset yaptım. Ama bizim 34 yıldır yaptığımız siyasette görev ayrışması var. Milletvekili milletvekilliği, belediye başkanlığı yapacak örgüt de başkanını seçecek. Bizim geleneklerimizde örgütün il delegesinin iradesine ipotek koymak diye bir şey yoktur, olmayacak.  Bu iki tane pırıl pırıl öz evladımızdan niye milletvekili taraf olmak zorunda kaldım. Çünkü bu konuda taraf olmaması gerekenler yani milletvekilleri yani belediye başkanları örgütün işine karıştığı için. Bizler sokakta, halkın arasında CHP’yi iktidar yapmak için uğraşırken ak saçlılar bizim yolumuzu kesip şunu soruyorlar; ‘dişimden tırnağımdan arttırdım, oğlum üniversitede, allah aşkına oğluma iş…’ Bu partililer bizden umut beklediler. Ne yazık ki merhem olamadım, bütün örgütten özür diliyorum. Bir milletvekili olarak aş iş. Eğer bu partiyi bir yere taşıyacaksak kol kola girmek zorundayız.

Örgüt üzerinde ayak oyunu oynamaya kimsenin hakkı yok. İki gün önce burada bir genel merkez yöneticisi değil, genel başkan danışmanı sıfatıyla buralarda il delegelerini tek tek sorguya çekmeye kalktı. Şu 'adaya oy vereceksiniz' dedi. CHP tarihinde böyle bir şey yok. Ankara’ya döndüğümüzde İzmir milletvekili olarak ona hesap sormamız gerekiyor.  Hiç kimse bu kongrede Kemal Kılıçdaroğlu’nu yarıştıramaz. Yarıştırmamalıdır. Kimse Kemal Kılıçdaroğlu kaybetti dedirtemez. Bu bir ayrıştırma değil bütünleşme kongresidir. Yüksek sesle söylediğimiz şey şudur; 3 tane büyük seçime gireceğiz. Kişisel kanaatim il başkanı olacak kişi 7/24 itfaiye eri gibi çalışacak. Benim kişisel oyum bu dediğimi yapabileceğine inandığım arkadaşımadır.  Keşke o iki öz evladım arasında seçim yapmak zorunda bırakılmasaydım. Bence zaman geçmiş değil. 2019 siyasetini dizayn etmek isteyenler İzmir Örgütü’nün üzerinden elini çeksinler. Benim bir daha milletvekili olup olmamamın bir anlamı yok. 2019’da AKP’yi alaşağı edemezseniz ne Tacettin Bayır’ın en Aziz Kocaoğlu’nun esamesi kalır” diye konuştu.

İKİ ADAY YARIŞIYOR

Faaliyet ve hesap raporları oy birliği ile kabul edildi.

Adaylık başvuruları sona erdirildi. Başkanlığa aday olan 5 isimden 3'ü yeterli imzayı bulamadı. Deniz Yücel ve Utku Gümrükçü yeterli delege imzasını toplayarak İl Başkan adayı oldu. Başkan adayları divana davet edildi. 

YÜCEL: KAVGA VERİYORUZ

Deniz Yücel kürsüye çıkarken, Utku Gümrükçü'yü destekleyen CHP Konak İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak kendisine sarılarak kutladı.

İşte Deniz Yücel'in konuşmasından notlar:  

"2002 yılında iktidara gelen siyasal islamcı AKP, ülkemizi her geçen gün daha da kötüye götürüyor. Cumhuriyete bir karşı devrim yapılmak isteniyor. Cumhuriyet kazanımları bir bir yok ediliyor. Binlerce insan sorgusüz sualsiz işten atıldı. 

Biz 15 Temmuz'da ihaneti gördük. Önce kumpas davalarıyla TSK'yı Atatürkçülere kapattılar. Şimdi TBMM'yi bertaraf ederek ülkemizi Kanun Hükmünde Kararnamelerle yönetmek istiyorlar. 15 yıllık iktidarlarında yargı bağımsızlığı kağıt üzerinde kaldı. Milletvekilleri ve gerçeği yazmak isteyen gazeteciler tutuklandı. 

Bilim insanları üniversitelerden uzaklaştırıldı. Muhaliflere iki seçenek sunuldu: Ya susacaksın, ya hapishanelere atılacaksın.

Tek adam zihniyeti ülkemizi yönetiyor. Devletin tüm güçleri sarayın elinde toplanmış durumda. Demokratik hukuk devletinin temeli olan denge ve denetim mekanizmaları yok edildi. Medya üzerinde faşizan bir baskı var. Sözcü ve Cumhuriyet davaları basın özgürlüğünü yok etti. Onlarca gazeteci hukuksuz bir şekilde tutuklu olarak aylarca cezaevlerinde kaldı. AKP'nin bu zulmüne bir tek CHP ve onun Genel Başkanı ile devrimci emektar kadroları direniyor. Halkımızın her geçen gün küçülen ekmeği ve biten umutlarının kavgasını veriyoruz. 

Sabahın alacakaranlığında okula giden çocuklar bizim çocuklarımız, sendikaya üye olduğu için işten atılan işçiler bizim işçilerimiz, rant uğruna peşkeş çekilen doğa bizim doğamız, dünyanın en pahalı mazotu ile yitirilen köylüler bizim köylülerimiz, Nuriye ve Semih bizim eğitmenlerimiz, tutuklanan, yerlerde sürüklenen avukatlar bizim, bir tweet attğı için ceza evlerine sürüklenen gençler bizim gençlerimiz, görevden alınan belediye başkanları bizim temsilcilerimiz. Hukukun üstünlüğünü ve yargı bağımsızlığını yeniden tesis edeceğiz. Ülkemizin dört bir yanını saran tel örgüler halkımızın cesaretiyle yırtılacak, İzmir'in dağlarında çiçekler açacak. Biz kazanacağız, halk kazanacak. 

Deniz Gezmiş'in onurlu mücadelesinin tanıdığı olan 68 kuşağından babam, o yüzden adımı Deniz koymuş. Adımla gurur duyuyorum arkadaşlar ve O'nun aziz mirasına layık olmak için çalışacağım. 

GELECEK BENİ KAYGILANDIRIYOR

1999 yılında CHP üyesi oldum. O gün bugündür partim bana ne görev verdiyse yaptım, partimden hiç ayrılmadım. 30 Mart 2014'ten beri belediye meclisinde görev yapıyorum. 2001 yılından beri İzmir Barosu'na kayıtlı olarak avukatlık yapmaktayım. 8 yaşında bir evladım var, evladımın ve sizlerin geleceği beni kaygılandırıyor.  Foça'da 25 yaşında bir ilçe başkanımız var gurur duyuyorum. Urla'da 36, Selçuk'ta 27 yaşında bir ilçe başkanımız var, gurur duyuyorum. 

Bu tablo bana cesaret verdi. Mustafa Kemal Samsun'a çıktığında 38, TBMM'yş kurduğunda 39, Cumhuriyet'i ilan ettiğinde 41 yaşındaydı. Ben de 40 yaşındayım.  Örgütümüz bana bu görevi verdiği takdirde görev süremin sonuna kadar görevimin başında kalacağım ve herhangi bir yere aday olmayacağım. Kongreyle gelip, kongreyle gitmek istiyorum. Kimseye değil, partime bağlı olacağım. Grupçu, ekipçi, adamcı siyaset yapmayacağım ve herkesin başkanı olacağım. 

GERGİN ANLAR

CHP İzmir İl Kongresi'nde adaylardan Utku Gümrükçü konuşurken, Deniz Yücel taraftarlarından bir kişinin kürsünün önünde atkı açmak istemesi sonrasında ortam gerildi.

Kongrede bulunan bir kişi “Utku Gümrükçü Kerbela şehitlerinden özür dile” yazılı pankart açtı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, pankartı açan şahsı kongrenin yapıldığı alandan uzaklaştırmaya çalıştı.

Şahsın Aksünger'e saldırması üzerine, salon karıştı. Aksünger'in de saldıran kişiye yumruk attığı görüldü. Delegeler 'Gençlik Marşı'nı söyleyerek ortamı sakinleştirmek istedi. Kavgada araya CHP İzmir milletvekili Tacettin Bayır da girdi.  

Onlarca partili birbirine girdi. 2015 genel seçimleri döneminde Atilla Sertel’i Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Kuruluna katıldığı gerekçesiyle şikayet eden ve adaylığının düşmesine yol açan CHP Çiğli İlçe Örgütü üyesi Ozan Çelik’in, Gümrükçü’ye ‘Kerbela şehitlerinden özür dile’ yazılı pankart açtığı öğrenildi. 

Konuşması yarım kalan aday Utku Gümrükçü "Sakin olalım, bunlar partiyi değil kendini düşünenler" diyerek delegeleri sakinleştirmek istedi. 

Kongreye 15 dakika ara verildi. Divandan "Kargaşa devam ederse İzmir İl Kongresi'ni iptal edeceğiz" duyurusu yapıldı.

GÜMRÜKÇÜ YENİDEN KÜRSÜDE

Utku Gümrükçü konuşma yapmak üzere yeniden kürsüye çıktı. Gümrükçü "Az önce yapılan bana değil, CHP'ye yapılan ihanettir. Bu şahıs, 2015'te Atila Sertel'in milletvekilliğinin düşürülmesi için hamle yapan kişidir. 

Geçen kongrede de milletvekilimize saldıran kişidir. Biz büyük bir aileyiz. Birbirimizi seveceğiz ve birbirimizle el ele tutuşup AKP faşizmine karşı mücadele edeceğiz.  

Türkiye çok önemli bir süreçten çıkıyor. Konuşmamın ilk kısmını iptal ettim. Partim için üzüldüm. Tırnaklarımla kazıyarak aldığımız her bir oyu bu şekilde heba ediyorlar, çok üzüldüm.  

Burası İzmir 72 milletten insanın kardeşleştiği bir şehir. İzmir'i doğru anlatacağız. Önümüzde bir büyük mücadele var. 2019'da Türkiye'de hürriyet mi dikta mı oylaması var. 

Bu süreçte birbirimize daha sıkı sarılmayı ve saygı duymayı öğrenmeliyiz.  Bizim kaygımız yerel seçim değil, bizim kaygımız Cumhurbaşkanlığı seçimi, bizim kaygımız demokrasi. Tek adam diktasına izin vermeyeceğiz. CHP boyun eğmeyenlerin partisidir. Bizi kimse kumpasa düşüremez. 

Bu salonda düşmanlık beslediğim kimse yok. Bu salonda makamını elinden almak istediğim kimse yok. Annem ve babam devrimci öğretmendi. 12 Eylül karanlığının ortasında kaybedilmiş bir devrim sonrasında, 'Bizim hiç mi zaferimiz olmasın' dediler adımı Utku koydular. Devrim hareketin önde gelen simalarından Selim Martin'den ötürü ön adımı Selim koydular.  Hep solda yer aldım. Hep devrimci yolda yer aldım. Hep emek dedim, hep örgüt dedim. Siyasetten nemalanmayı hiç düşünmedim. Bana ne verecek değil, ben Türkiye'ye ve partime ne kazandıracağım diye düşündüm. 18 yaşında üye olduğum partimde hiçbir makama üye olmadım. Ben örgütlü adamım, örgüt zamanı geldiğinde seni bir yere getirir dedim. Şimdi sizlerin karşısındayım. Kimsenin adamı olmadım olmam. Kimsenin önünde eğilmedim eğilmem. 

Arkamda sadece ve sadece siz varsınız. 2019'daki büyük kavgada en önde savaşmaya adayım. Kavgamı partiyi büyütmek için verdim, vermeye de devam edeceğim. İl kongreleri fikirlerin yarıştığı yerlerdir. Adaylar örgütün önüne hedef koyar. Benimle birlikte hayırın yüzde 60 olan oyunu İzmir'de yüzde 75 yapmaya var mısınız? Sarayın saltanatına son vermeye var mısınız? Mevki, makam, şan, şöhret düşünen bizden değildir. CHP direnenlerin örgütüdür. CHP örgütü, Türkiye'yi değiştirmek isteyenlerin örgütüdür. CHP örgütü önce kendini değiştirmeden Türkiye'yi değiştiremeyeceğinin farkındadır. 

Bu kongre karar verecek, ya eskisi gibi yapacağız ya da yeni bir yol bulacağız. Deniz'in Utku'nun arkasında kim var demeyeceksiniz, kim daha iyi yapar diye düşünecek ve karar vereceksiniz.  Deniz benim yoldaşım, kardeşim. Biz onunla bu süreçte hiç kavga etmedik. Gençlerin yarışması CHP'nin geleceğe yönelik umududur. Deniz Yücel kaybetmeyecek, Deniz Yücel İzmir örgütü ile hemhal olacak. Utku GÜmrükçü ile Deniz Yücel el ele verecek partiyi iktidar yapmak için çalışacak. Bu kongrenin kaybedeni olmayacak. 
 

Yayın Tarihi : 07.01.2018 : 10:00

Etiketler : izmir    chp    kongre    delege    seçim    il başkanı       


Yorumlar

4618
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN