Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Meşaleler Sarıkamış Şehitleri İçin Yandı

Meşaleler Sarıkamış Şehitleri İçin Yandı
SARIKAMIŞ Harekatı’nın 103’üncü yıldönümü dolayısıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen etkinlikte, ellerinde meşale ve bayraklarla yürüyen binlerce vatandaş, ’Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ sloganları attı.

 

 
Sarıkamış’ta, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen, Kars Valiliği’nin organize ettiği etkinler bugün akşam saatlerinde başladı. Sarıkamış Kazım Karabekir Paşa Camisi’nde şehitler için mevlit okutuldu. Ardından Sarıkamış 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı’nda toplanan binlerce vatandaş, hava sıcaklığının sıfırın altında 15 dereceye düştüğü gecede ellerinde bayraklar ve meşalelerle 3 kilometre uzaklıktaki Yukarı Sarıkamış Şehitliği’ne yürüdü.
 
Yürüyüşe, Ak Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey, Vali Rahmi Doğan, Kars Belediye Başkanı MHP’li Murtaza Karaçanta, ilçe kaymakamları ve belediye başkanları ile Türkiye’nin dört bir yanından gelen vatandaşlar katıldı.
 
Milletvekili Beyribey’in Sarıkamış için yazdığı şiiri okuduğu gecede, Vali Rahmi Doğan ise konuşma yaptı. Vali Doğan, "Sarıkamış’ı ve Çanakkale’yi bilmeyen bir nesil bu ülkeyi ileriye taşıyamaz. Sarıkamış bu ülkenin beyaz destandır" dedi.
 
Tekbir getirip ’Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ sloganı atan kalabalık edilen duaların ardından bir ağızdan, "Amin" demesiyle son buldu.

Yayın Tarihi : 05.01.2018 : 22:11

Etiketler : Meşaleler    Sarıkamış    Şehitleri    İçin    Yandı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8572
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN