Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


ABD Beş Şirketi Daha Yaptırım Listesine Ekledi

ABD Beş Şirketi Daha Yaptırım Listesine Ekledi
ABD Hazine Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İran’da "yasadışı balistik füze programıyla bağlantılı olduğu" ileri sürülen beş şirketin daha yaptırım listesine alındığı açıklandı ve "Göstericiler unutulmayacak" denildi.

 

 
ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, “İran ekonomik şartları iyileştirmeye daha fazla, yasak silahlara daha az para harcamalı” dedi. Açıklamada ülkedeki gösterilere de atıfta bulunan Mnuchin “Göstericiler unutulmayacak” dedi.
 
ABD Hazine Bakanlığı’nın Yabancı Varlıklar Kontol Dairesi Shahid Bakeri Sanayi Gurubu’na ait beş teknoloji, üretim, motor yan sanayi ve araştırma şirketini yaptırım listesine ekledi. Mnuchin yaptığı açıklamada, “Bu yaptırımlar İran’ın İran halkının ekonomik refahından daha fazla önemsediği balistik füze programına dahil olan kilit şirketleri hedef alıyor” dedi.
 
Yaptırım kararı İran’da ekonomik refahı protesto eden göstericilerle başlayan ve sonrasında hükümet karşıtı gösterilere dönüşen, ondan fazla insanın hayatını kaybettiği olayların ardından geldi. (Fotoğraflı)

Yayın Tarihi : 05.01.2018 : 17:27

Etiketler : Abd    Beş    İran    Şirketini    Daha    Yaptırım    Listesine    Ekledi    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6796
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN