Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kılıçdaroğlu Kongreye Gelmeyecek

Kılıçdaroğlu Kongreye Gelmeyecek
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Pazar günü yapılacak İzmir İl Kongresi'ne katılmayacak.

 

İzmir'de CHP'nin 654 delegesi, Pazar günü Celal Atik Spor Salonu'nda yapılacak İl Kongresi'nde yeni il başkanını seçecek. Görevdeki İl Başkanı Asuman Ali Güven, yeterli desteği göremediğini belirterek adaylığını geri çekti. 

Kongrenin Çiğli İlçe Başkanı Utku Gümrükçü ile İzmir Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Sözcüsü Deniz Yücel arasında geçmesi bekleniyor. 

Adaylar arasında İl Başkan Yardımcısı Aytül Tokgözlü, parti üyesi  Hasan Nebi ve Canan Tapkan da bulunuyor. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de aday sayısının teke düşürülmesini istemişti. Bu konuda uzlaşma sağlanamayınca "Yarışsınlar" dedi ancak kongreye katılmayacağını bildirdi. 

Seçimde Divan Başkanlığı’nı örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl yapacak. Çarşaf liste ile yapılacak olan seçimde 200 görevli bulunacak, 80 kabin ve 8 sandık kurulacak. 

Salonda dev led ekranlar kurulacak. Divan Kurulu’nun görevini saat 17.00'de seçim kuruluna devretmesi, seçim kurulunun da görevini sabah saat 07.00'da bitirmesi öngörülüyor. Kongrenin sabah 07.00’de bitmesi planlanıyor. 

Salonda delegeler saha içine, misafirler ve partililer ise tribünlerde yerini alacak. Salonda adaylar eşit sayıda afiş asabilecek. Katılımcılara parti bayrağı ve Türk bayrakları dağıtılacak.

CHP'nin mali ve idari işlerden sorumlu İzmir İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Çimenli, İl Başkanlığı'nın mali yapısına ilişkin açıklama yaptı ve "Yeni seçilecek olan yönetim, borcu olmayan, tüm ödemelerini sistemli bir şekilde gerçekleştirmiş ve sağlam bir yapıya kavuşmuş bir il başkanlığı devralacak" dedi.

BEN TV'DEN CANLI YAYINLANACAK

Öte yandan ciddi bir çekişmenin yaşanacağı düşünülen kongre, Ben TV ekranlarından canlı olarak yayınlanacak. Pazar günü saat 10.30'da başlayacak canlı yayında birbirinden önemli isimler, kongre atmosferini Ben TV izleyicileriyle paylaşacak.

Yayın Tarihi : 05.01.2018 : 14:05

Etiketler : haber    izmir    chp    il kongresi    kemal kılıçdaroğlu    ben tv    canlı yayın       


Yorumlar

1809
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN