Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


2018'de Bu Tarihlere Dikkat!

2018'de Bu Tarihlere Dikkat!
Karmik Astrolog Serdar Toker, Türkiye’nin 2018 yıldız haritasını Ben HABER için yorumladı.

 

Serdar Toker’e göre;
- Ekim 2018’den itibaren gerginlikler, krizler, değişimler yaşanacak.
- Jüpiter (din) ve Mars’ın (savaş) gergin açıları İsrail ve ABD’nin haritalarını da etkiliyor.
- 31 Ocak ve 29 Nisan dolunayları arasında gerçekleşecek olaylar ipucu niteliğinde.
- 27 Haziran – 28 Ağustos tarihlerinde borsa başta olmak üzere riskli yatırımlarda bulunanlar üzülecek.

ASTROLOG SERDAR TOKER YAZDI...

İKİ KELİMEYLE ÖZETLERSEK…

“Yıldızlar yalan söylemezler ama astrologlar yıldızlar hakkında yalan söylerler” deyişi astroloji hakkında söylenmiş herhalde en eski ve doğru deyişlerden biridir zira Zodyak’ta psikolojinin, danışmanlığın, umutların, hayallerin, motivasyonun, genişlemenin ve şansın gezegeni Jüpiter aynı zamanda hastalıkların, belirsizliklerin, tahminlerin, hukukçuların, yalanın, politikanın, dini/batıl/felsefi inançların, cemaatlerin ve yurtdışı ilişkilerinin de gezegenidir. 

Cumhuriyetin ilanından önce de ülkemiz ile ilgili konularda sıklıkla karşımıza çıkan bu anahtar kelimelerden tahmin ettiğiniz üzere Jüpiter ülkemizin haritasında Güney Aydüğümü’nde Karma yöneticisi olarak yer alıyor. Özetlemek gerekirse ülke olarak Balık burcunun zayıf özelliklerini taşıyoruz lakin hem Jüpiter burcumuz hem de Güneş burcumuz Akrep olduğu için toplum olarak hatalarımızı tarafsızca görebilsek de fırsat verildiğinde aynı hataları kişisel olarak yapmaktan da çekinmiyoruz. 

EKİM’E DİKKAT!

Bu iki burcun anlamlarını nasıl yaşadığımızı Atatürk’ün Halil Ağa ile tanışma hikâyesini okuyarak öğrenebilirsiniz. Astrolojinin tuzlu suyunu içtikçe susayan meraklı takipçilerin bildiği üzere Jüpiter 2017 yılının Ekim ayında Akrep burcuna geçiş yaptı. Bu yolculuk Kasım 2018’e kadar devam edecek ve Akrep burcunun yöneticisi Mars ile bugünlerde yaptığı kavuşum açısı Ekim 2018’den itibaren gerginliklerin, krizlerin, değişimlerin açısı olan kare açıya dönüşecek. Akrep burcunda ekonomi, vergi, ticaret, borç gibi anlamların işaretçisi olan Mars; düşünmeden hareket etmenin, şiddetin, savaşın, rekabetin burcu olan Koç burcunda da karşımıza yönetici olarak çıkar. 

Sümerlerden beridir noter kullanan insanlığın hala savaş ekonomisi üzerinden yönetildiğini düşünürsek Jüpiter (din) ve Mars’ın (savaş) gergin açılarının iyimser yorumlarını yapmak çok mümkün görünmüyor. Maalesef 2018’in sonlarında bol bol konuşulacak bu açı ve anlatmaya burada fırsat bulamayacağım diğer işaretçilerin açıları bugünlerdeki kavuşum açısının anlattığı hâlihazırdaki gündemdeki ülkelerin başında gelen İsrail ve ABD’nin haritalarında da tetikleyici yerlerde yer almakta. 

DERS ALMIYORUZ

Jüpiter’in bundan önceki on ikişer yıllık döngülerinde de ülke olarak veremediğimiz sınavlar, vicdanları hala sızlatan olaylar ve toplum olarak bedelini ödemeye mecbur kaldığımız, kalacağımız tercihlerimiz var. Bu olayları ve tercihleri burada teker teker yazsak da ders almayı bilen bir karma dizaynımız olmadığı için Mevlana’nın deyişiyle körler çarşısında ayna satmış, sağırlar karşısında gazel atmış oluruz. 

YATIRIMCILAR BU TARİHLERDE ÜZÜLECEK

31 Ocak ve 29 Nisan dolunayları arasında gerçekleşecek olan olaylar yılın geri kalanında yaşanacaklar için birden fazla ipucu niteliğinde uyarılar taşıyacaklar ve özellikle Mars’ın geri hareketinin yaşanacağı 27 Haziran – 28 Ağustos tarihlerinde borsa başta olmak üzere riskli yatırımlarda bulunan herkesin ekstra üzüleceğini söylemek durumundayız. 

Ülkemizin haritasında devlet yöneticilerini ve orduyu sembolize eden gezegenlerin yöneticisi olan Venüs’ün geri hareket yapacağı zaman dilimi ise 6 Ekim ile 17 Kasım arasını kapsıyor. Sert ekonomik önlemlerin bu iki gezegenin geri hareketlerine denk gelmesi şaşırtıcı olmayacaktır. 

Bu iç karartıcı yorumları Winston Churchill’in bir anısıyla şenlendirelim: Gazetecilerin dünyanın en zengin ülkesini sormaları üzerine Churchill hiç düşünmeden Türkiye diye cevap verir; “Yıllardır onlar içerden biz dışarıdan yiyoruz, bitiremedik!”

Başlığımızı merak eden okurlarımıza ise Süleyman Demirel’den gelsin: Türkiye’nin durumunu tek kelimeyle özetler misiniz diyen gazeteciye Demirel; “İyi” diye cevap verir ve devam eder “Ama iki kelimeyle özetlememi isterseniz, iyi değil”. 

Yayın Tarihi : 03.01.2018 : 11:30

Etiketler : astroloji    karmik astroloji    serdar toker    türkiye    yıldız haritası    ben haber       


Yorumlar

4632
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN