Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Meslek Fabrikasında Teknolojik Atılım

Meslek Fabrikasında Teknolojik Atılım
İzmir Büyükşehir Belediyesi, işsizliği azaltılmak ve rekabet gücüne katkı sağlamak amacıyla kurduğu Meslek Fabrikası bünyesinde, bu kez projeleri ve fikirlerini somutlaştırmak isteyen girişimci ve tasarımcılar için bir Fabrikasyon Laboratuvarı oluşturdu. FabLab'ın ilk katılımcıları, uzman mentörlerle 3 Boyutlu yazıcı ve drone yapımı ile robotik ve nesnelerin interneti konularında projeler üretti.

 

Meslek Fabrikası’nda istihdam odaklı çalışmalara imza atan İzmir Büyükşehir Belediyesi, diğer yandan da mesleki bilginin beceriye ve tasarıma dönüşmesi ve dünyadaki yenilikçi uygulamaların hayata geçirilmesi amacıyla İzmirlilerin ücretsiz yararlanabileceği “Fabrikasyon Laboratuvarı” (Fablab) kurdu. İzmir Kalkınma Ajansı'nın finansman desteği ile oluşturulan FabLab'daki ilk atölye çalışmasında, 3 boyutlu yazıcı ve drone yapımı ile robotik ve  nesnelerin interneti konularında  projeler üretildi.

İlk FabLab gerçekleşti

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası’nda bu ilk çalışmada, 4 gruba ayrılan 31 katılımcı yer aldı. 12 saat süresince teknolojik tasarımlar gerçekleştiren katılımcılara sertifika verildi.

FabLab'ın, Meslek Fabrikası’nda eğitim alacak kursiyerlerin yanı sıra, mühendislik, teknik ve meslek lisesi öğrencilerine, yaptığı projeleri ve fikirlerini somutlaştırmak isteyen girişimcilere, tasarımcılara, sanatçılar ile zanaatkarlara ücretsiz olarak hizmet vereceği bildirildi. Yılda 4 kez gerçekleştirilecek olan FabLab atölye çalışmaları, yaratıcılığı geliştirerek girişimciliğe önemli katkı sağlayacak.

Yayın Tarihi : 28.12.2017 : 12:16


Yorumlar

1952
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN