Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ortodoks Patrikhanesi’nde Noel Ayini

Ortodoks Patrikhanesi’nde Noel Ayini
Fatih’teki Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi’nde noel ayini düzenlendi. Aya Yorgi Kilisesi’nde sabah erken saatlerde başlayan ayini Patrik Bartholomeos yönetti.

 

 Fener Rum Patrikhanesi’nin bahçesinde bulunan Aya Yorgi Kilisesi’ndeki ayin, saat 09.00 sıralarında başladı.  Ayin için gelenler kilisenin girişinde bulunan alanda mum yakıp dua etti. Fener Rum  Ordodoks Patriği Bartholomeos, bahçede kendisini bekleyen vatandaşların noel bayramını kutladı. Kilise girişindeki alanda mum yakıp dua eden Bartholomeos, daha sonra ayini yönetmek üzere kiliseye girdi.  Ayinde İncil’den bölümler okundu, ilahiler söylendi ve dualar edildi. Ayin nedeniyle Yunanistan ve diğer Avrupa ülkelerinden çok sayıda kişi kiliseye geldi. Ayin için gelenler, patrikhane bahçesinde bulunan süslenmiş noel ağacına önünde fotoğraf çektirdi.
 
Noel, Hz İsa’nın doğumunun kutlandığı Hristiyan bayramı. Noel, ‘Doğuş Bayramı’ ve ‘Kutsal Doğuş’ olarak da biliniyor.  Noel, Hristiyanların çoğu tarafından 25 Aralık tarihinde kutlanıyor. 24 Aralık’ta Noel arifesiyle başlayan kutlamalar, bazı ülkelerde 26 Aralık akşamına kadar devam ediyor.
 
 
 
 
 
 

Yayın Tarihi : 25.12.2017 : 11:31

Etiketler : Fener    Rum    Ortodoks    Patrikhanesinde    Noel    Ayini    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4537
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN