Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Cerrahi Uygulamayı Kapsar'

'Cerrahi Uygulamayı Kapsar'
KBB, Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Yusuf Orhan Uçal, yüzdeki tüm organların, yüz yapısının birbirine uyumu ve orantısı için yüz estetiğini bir bütün olarak değerlendirmek gerektiğini söyledi.

 

Op. Dr. Yusuf Orhan Uçal, yüz estetiğinin bir bütün olarak ele aldığında alın, burun, çene ve elmacık kemiklerini kapsayan planlama ve işlem yaparak yüz genelinde orantılı bir estetik yakalanabileceğini söyledi.
 
BURUN ESTETİĞİ (RİNOPLASTİ)
 
"Burundaki şekil bozukluklarını düzeltmek, burun etini almak ve burun kıkırdağındaki düzensizliklere müdahale etmek gibi sebeplerle yapılan rinoplasti ameliyatında bu iş için özel geliştirilmiş keskiler kullanılır" diyen Uçal, bu ameliyatlarda yalnız şekil bozuklukları değil aynı zamanda burun içindeki kemik eğriliklerinin (septumdeviasyonu) de düzeltildiğini belirtti. Op.Dr. Uçal şunları söyledi:
 
ÇENE AMELİYATI (MENTOPLASTİ)
 
"Çene ameliyatlarında ağız içinden girilir. Gerekli yerlere kişinin kendi dokusundan enjekte edilir ya da bu iş için geliştirilmiş özel implantlar yerleştirilir. Kendi dokusu için çoğunlukla liposuction ve meme küçültme ameliyatlarından elde edilen dokulardan faydalanılır, bazen bu iş için karın ve kalça bölgesinden de doku alınabilmekte.
 
ÜST GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ
 
Üst göz kapağı derisinde bollaşma genellikle ilerleyen yaşlarda kasların incelmesi nedeniyle başlar. Alın ve kaşlarda aşağı doğru sarkmalar göz kapağının da bollaşmasına neden olur. Bu durum kalıtımsal nedenlerle daha genç yaşlarda da görülebilir. Üst göz kapağı ameliyatlarına alın ve kaşların orantısal hesaplamalarından sonra karar verilir. Ameliyata karar verdikten sonra çizimlerle çıkarılacak deri ve kas miktarının belirlenir"
 
ALIN VE ELMACIK KEMİKLERİ ESTETİĞİ
 
Belirginleşmesi istenen elmacık kemikleri için ağız içinden girilerek yanaklara implant yerleştirildiğini söyleyen Op. Dr. Yusuf Orhan Uçal, bazen bu implantların elmacık kemikleri üzerine dikildiğini, çene ameliyatlarında olduğu gibi alın ve elmacık kemikleri ameliyatında da implant yerine kişinin kendi dokusunun da enjekte edilebileceğini söyledi.
 
 
 
 
 
 
 
 

Yayın Tarihi : 25.12.2017 : 10:53

Etiketler : Profil    Estetiği    birçok    Cerrahi    Uygulamayı    Kapsar    Sağlık    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1351
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN