Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Gündüz İnşaatta Akşam Ringte'

'Gündüz İnşaatta Akşam Ringte'
Özel açıklamalarda bulunan Kanyar, ablasının, dayılarının, kuzenlerinin de boksör olduğunu belirterek, geniş akraba çevresinden bugüne kadar 23 boksör çıktığını söyledi.

 

"GÜNDÜZ İNŞAATTA, AKŞAMLARI SPOR SALONUNDA ÇALIŞTIK"
 
Sadece Iğdır’ın değil, bölgenin en önemli sorunlarından birinin de uğraşı olmayan bir çocuk ya da gencin kötü alışkanlıklar edinmeye çok müsait bir ortam sunması olduğuna dikkati çeken Hakan Kanyar, "Kardeşim Tarkan 1997 doğumlu. Aramızda iki yaş var. Annem biz küçükken sokaklarda başıboş gezmemizi asla istemezdi. Dayım Savaş Kaya o zamanlar sürekli antrenmana gidiyordu. Biz de onunla gidip gelirken boksu çok sevdik ve 10 yıldan bu yana hiç bırakmadık. Dedem Iğdır’da müteahhit. Gündüzleri onun inşaatlarında kum taşıyor, akşamları spor salonunda kum torbasını dövüyorduk" ifadesini kullandı.
 
"DÖVÜŞMEDEN ÖNCE BİRBİRİMİZE ÇİÇEK VERİYORUZ"
 
Son olarak Iğdır’daki Türkiye Şampiyonası grup eleme maçlarında kardeşiyle finalde karşılaştıklarını anlatan Hakan Kanyar, şöyle devam etti:
 
"Genelde rakip olduğumuzda maç öncesinde birbirimize çiçek veriyoruz. Iğdır’da da öyle oldu. Maçtan önce müsabakayla ilgili çok konuşmuyoruz. Kim daha iyiyse o kazansın istiyoruz ve o nedenle ikimiz de sonuna kadar mücadele ediyoruz. Şimdi Türkiye Şampiyonası’nda da rakip olma ihtimalimiz çok yüksek. Orada da tüm gücümüzle birbirimize vuracağız. Tabi insan kardeşine vururken iki kez düşünüyor ama sonuçta bu bir spor ve ikimiz için de boks, hayatımızın tamamını ifade ediyor. Maçtan sonra kırgınlık, küskünlük hiç olmadı, olmaz. Boksta genel kuraldır, zil çaldıktan sonra ringde iki rakip değil, iki kardeş, dost, arkadaş vardır."
 
"KADINLAR MUTLAKA BOKSU ÖĞRENSİN"
 
Annelerinin bu süreçte her zaman destek olduğunu da vurgulayan Hakan Kanyar, "Ablam da bizim gibi boksör. Türkiye’de kadınlara maalesef yeterince saygı duyulmuyor. Bu nedenle kendilerini savunmayı bilmeleri çok önemli. Boksu sadece kadınlara değil, ailelere de tavsiye ediyorum. Biz ailece boks yapıyoruz ve herkes halinden memnun. Boks kavga etmek, dövüşmek demek değil. Kaldı ki ABD’de boşuna ’en zor spor’ seçilmedi. Zorluk derecesi yüksek olduğu kadar estetik açıdan da son derece güzel bir spor" dedi.
 
Kanyar ayrıca, Türk boksunda son yıllarda Önder ve Onur Şipal kardeşlerin şampiyonlukları domine ettiğini de hatırlatarak, "Yavaş yavaş onlardan bu bayrağı almanın zamanı geldiğine inanıyoruz. Kardeşim de ben de şimdi 69 kg’da dövüşüyoruz. Ama bu yıldan itibaren ben 75 kg’a çıkacağım, Tarkan 69 kg’da dövüşmeye devam edecek. Önder ve Onur Şipal ağabeylerden bayrağı devralacağız. Eğer boksa yeterince sponsorluk desteği verilirse sadece Avrupa ve dünyada değil, olimpiyatlarda dahi madalya alma şansımız çok yüksek" ifadesini kullandı.

Yayın Tarihi : 25.12.2017 : 10:48

Etiketler : özel    Evde    Kardeş    Ringde    Rakipler    Spor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6577
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN