Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Strafordan Onlarca Kedi Evi Yapıldı

Strafordan Onlarca Kedi Evi Yapıldı
Bornova Belediyesi’nin Ege Üniversitesi öğrencileriyle birlikte düzenlediği etkinlikte, sokak kedilerinin üşümemesi için, strafordan onlarca kedi evi yapıldı. Kedi evleri ihtiyaç duyulan yerlere yerleştirilecek.

 

Bornova Belediyesi sokak kedilerinin soğuklardan daha az etkilenmesi için Ege Üniversitesi öğrencilerinin katkısıyla onlarca kedi kulübesi yapılmasına aracılık etti. Büyükpark’ta düzenlenen etkinliğe katılan vatandaşlar sadece koli bantları ve maket bıçaklarını kullanarak kediler için düşük sıcaklıklara dayanıklı evler yaptı. Ege Üniversitesi öğrencilerinin Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında katıldığı etkinlikte, ecza depolarından sağlanan strafor ilaç kutuları kullanıldı. Hayvanseverler koli bantlarıyla kutuların kapaklarını yapıştırıp, maket bıçaklarıyla pencereler açtı. Kutuların üzerine sprey boyayla ’Bornova Bizim Evimiz’ ve ’Bornova Belediyesi’ yazan hayvanseverin yaptığı kedi kulübeleri ihtiyaç duyulan noktalara Bornova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yerleştirilecek.
 
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, sokak hayvanlarının yaşam haklarına saygı duyan insanların bulunduğu bir ilçede yaşamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek, "Bornova’da can dostlarımıza destek olmak için yaptığımız bütün etkinlik ve projeler büyük ilgi görüyor. Hava sıcaklıkları düşünce sokak hayvanlarının biz insanların desteğine ihtiyacı daha da artıyor. Bu düşünceyle onlara sığınabilecekleri kedi kulübelerini yapan Bornovalılara teşekkür ediyorum" dedi.

Yayın Tarihi : 17.12.2017 : 12:15

Etiketler : Bornova Belediye Başkanı    Olgun Atila    kedi evi    sokak hayvanları       


Yorumlar

8689
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN