Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Suudi Arabistan İsrail’le Tam Diplomatik Bağ Kurmak İstiyor

Suudi Arabistan İsrail’le Tam Diplomatik Bağ Kurmak İstiyor
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adel al-Jubeir Filistin ve İsrail’in mevcudiyeti konusunda bir uzlaşmaya varıldığı takdirde Riyad’ın İsrail’le tam diplomatik bağ kurmak için bir “yol haritalarının” olduğunu söyledi.

 

 
Frace 24 televizyon kanalına verdiği bir röportajda konuşan al-Jubeir krallığın İsrail’le herhangi bir ilişkisi olmadığını, İran’ın bölgede artan etkisinin iki ülkeyi de ilgilendiren ortak bir endişe olmasına rağmen Tel Aviv ile herhangi bir diplomatik bağ olmadığını söyledi.
 
Kasım ayı ortalarında Lübnan’da günlük bir gazete al-Akhbar al-Jubeir’den Veliaht Prensi Mohammed bin Salman’a İsrail’le ilişkilerin normalleşmesini planlandığı tarihsiz bir mektup yayınlamıştı.
 
Geçtiğimiz haftalarda İsrail ordusunun kumandanı General Gadi Eizenkot bir röportajında Suudi Arabistan’la İran’a karşı mücadle konusunda istihbarat paylaşmaya hazır olduklarını söylemişti.
 
Jubeir değerlendirmelerinde Trump yönetimine de övgü göndererek “Trump hükümetinin İsrail ve Araplar arasında barışı sağlamak konusunda ciddi olduğuna inanıyoruz” dedi. Suudi Arabistan ne İsrail’i ne de Doğu Kudüs’ün başkent olduğu bir Filistin devletini hala resmi olarak tanımıyor. (Fotoğraflı)

Yayın Tarihi : 16.12.2017 : 14:08

Etiketler : Suudi    Arabistan    İsraille    Tam    Diplomatik    Bağ    Kurmak    İstiyor    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6615
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN