Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'O İfade Yanlıştı'

'O İfade Yanlıştı'
Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, kendisi ve Konak Belediyesi hakkında bir basın açıklamasında ortaya atılan iddiayı yalanladı.

 

Konak Belediyesi’nin 2017 yılının son meclis toplantısında konuşan Belediye Başkanı Sema Pekdaş, belediyeye yönelik bir ifadenin doğru olmadığını söyledi.

Başkan Pekdaş, meclis toplantısında İzmir 5. İdare Mahkemesi’nin ‘Basmane çukuru’ olarak da bilinen, Basmane’deki 20 bin 855 metrekarelik alanın mevcut imar planlarını iptal eden kararı ile ilgili açıklamada yaptı. 

Mahkemenin iptal kararının ardından Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi’nce yapılan açıklamada “Konak Belediyesi verdiği ruhsatı da hemen iptal etmelidir” şeklinde yanlış bir ifadenin yer aldığını dile getiren Pekdaş, Konak Belediyesi’nin verdiği herhangi bir ruhsatın olmadığını açıkladı. Pekdaş, “İlgili firma TMSF’den bu alanı yaklaşık 80 milyon Dolar ödeyerek aldı. Bu para neredeyse Konak Belediyesi’nin bir yıllık bütçesi kadar… Bu parayı ödeyerek bu yeri satın alan firma bizden ruhsat talebinde bulunmadı. Ortada olmayan bir ruhsattan söz ediliyor. Dolayısıyla ruhsat vermedik ki ruhsatın iptali söz konusu olsun” diyerek konuya son noktayı koydu. 

Yayın Tarihi : 08.12.2017 : 11:03


Yorumlar

3830
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN