Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tariş Zeytinyağı’nda Mali Genel Kurul

Tariş Zeytinyağı’nda Mali Genel Kurul
TARİŞ Zeytin ve Zeytinyağı Birliği olağan mali genel kurulu, Birliğin Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tesislerinde gerçekleştirildi. Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Sürek, kişisel bilgi ve birikimlerini kurumun gelişimine adadıklarını vurguladı.

 

 
Toplantıda Egeli zeytin ve zeytinyağı üreticisine hitaben bir konuşma yapan, en büyük moral ve desteği kendilerinden önceki yöneticilerden ve kurumsal kültürden aldıklarını dile getiren Hilmi Sürek, "Birliğimizin bizden sonra da nesiller boyu yükselen başarıyla varlığını sürdürmesi, beraber çalışmakla mümkündür. Yarattığımız kıymetli markamızın sektördeki üstünlüğünü kabul etmeyen yok" diye konuştu.
 
ZAYIF KOOPERATİFLERE CANSUYU
 
Kurum olarak gelecek planlarının hep zeytin ve zeytinyağı üzerine kurulu olduğunu vurgulayan Sürek, "Bunun içindir ki kurumumuz bünyesindeki her kooperatifin de en üst düzeyde verimle faaliyetlerini sürdürebilmesini istiyoruz. Zayıf kalan 5-6 kooperatifin genel durumunu iyileştirip beklentilere uygun hale getirilmesi için yöneticilerden proje bekliyoruz. Çalışmalarımız elbette bununla sınırlı değil. Zeytin ve zeytinyağı piyasasındaki iddialı yerimizi daha da güçlendirip pazar payımızı artıracağız. Bu yoldaki inanç ve çabalarımızın sonuçsuz kalmaması, üyelerimizin, ortak ve ortaklarımızın emeklerinin boşa gitmemesi için birlik ve beraberliğimizi sürdürelim" dedi.
 
ARALIKSIZ ÇALIŞMA
 
Birlik ürünlerinin en üst seviyede değer görmesi için titizlikle çalıştıklarını belirten Sürek, "Her üreticinin ortağın ve kurumun ekonomik kazancının aynı ölçüde artmasını sağlayacak projeler geliştireceğiz. Bunun için de sizlerden gelen haftalık barem fiyatlarını dikkate alarak ortağımızı memnun edecek bir alım sistemi ve fiyatını yansıtmaya çaba gösteriyoruz. Dünya ekonomisinin seyri, zeytin varlığı ve zeytinyağı üretimini de dikkate alarak, birliğimizin etkin konumunu sürdürmesi yolunda uzmanlarımız aralıksız çalışıyor. Piyasada kalabilmek günümüz ekonomik koşullarında daha zor hale geldi. Kurumsal olarak bir yandan büyük pazarlarda varlığımızın devamını sağlıyoruz, bir yandan da ortaklarımızın mağdur olmayacağı bir dengeyi koruyoruz. Birliğimizin amacı da budur. Bizim burada bulunma amacımız da aynıdır. Biz bu konularda güveninizin devamını diliyoruz. Başarılar hepimizin başarısı ve kazancı olacaktır" diye konuştu.
 
TASARRUF VE KAR
 
Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Genel Müdürü Güngör Şarman ise şirketin mali durumunu değerlendirdi.  Birliğin 2016-2017 bütçesinin toplam 20 milyon 633 bin TL iken, 16 milyon 593 bin TL gider gerçekleştirdiklerini, bütçe öngörülerine göre toplamda yüzde 19.6 oranında tasarruf gerçekleştirdiklerini belirtti. Birliğin geçen iş yılından bankalara kredi borcu bulunmadığını belirten Şarman, kredi kullanımının bir önceki yıla göre yüzde 55 oranında, faiz giderlerinin ise yüzde 76 azaldığını kaydetti.
 
Şarman, "2016 yılında yaşanan politik, sosyal ve ekonomik tüm üzücü olaylara rağmen işlerimizi başarıyla yönettik ve 2016-2017 iş yılını 3 milyon 490 bin 505 TL kar ile kapattık. 2008-2009 iş yılından bugüne, son 9 yıldır Birliğimiz zarar etmeden faaliyetlerini yürütmeye devam etmektedir. Öz kaynaklarımızı 3 milyon 855 bin TL artırdık" dedi.

Yayın Tarihi : 07.12.2017 : 11:32

Etiketler : Tariş    Zeytinyağında    Mali    Genel    Kurul    Bölge   


Yorumlar

3377
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN