Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir'in Acı Kaybı

İzmir'in Acı Kaybı
İzmir'in tanınmış ismi hayatını kaybetti.

 

İzmir iş dünyasının önde gelen isimlerinden  Erdoğan Tözge hayatını kaybetti.

Geçtiğimiz hafta prostat ameliyatı geçiren ve edinilen bilgiye göre ameliyat sırasında kalbi duran Tözge, yoğun bakımdaki yaşam mücadelesini kaybetti. 

İzmir'de iş, STK ve  spor camialarının en aktif isimlerinden olan 1928 doğumlu Tözge, Altay'da yönetim kurulu ve divan kurulu başkanlıkları yapmasının yanında bir dönem İZVAK'ta da başkanlık yapmıştı.

Tözge'nin cenaze töreni Cuma günü öğle namazına müteakiben Alsancak Hocazade Camii'nde gerçekleştirilecek.

Biz de Ben TV ailesi olarak Tözge'ye rahmet, ailesi, yakınları ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

Taşpınar: "Büyük bir değerdi."

Altay Yüksek Divan Kurulu Başkanı Ahmet Taşpınar, İzmir, Altay ve spor camiası adına çok önemli bir değeri kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, "Altay kulübünde uzun yıllar her oluşumda, kurulda yer alan bir isimdi. Kulüp başkanlığı ve Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı'nın yanı sıra Altay Sosyal Dayanışma Derneği Başkanlığı ve Altay Vakfı Başkanlığı yapmış tek insandı. İzmir sporuna hizmetleri olan yaşam biçimde Altay'a büyük bir yer veren değerli bir büyüğümüzü kaybettik. Tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz" dedi.

Ekmekçioğlu: "Hepimiz üzgünüz."

Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, Erdoğan Tözge'nin vefatının ardından, "Camiamız önemli bir büyüğünü kaybetti, hepimiz üzüntülüyüz. Beklemediğimiz bir anda gelişen bir haber oldu. Kendisiyle bizzat çalışma şansı da bulmuştum, değerli bir insandı. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum" dedi. Geçen sezon İstanbul'daki Kartalspor maçında Erdoğan Tözge ile duygusal bir gün yaşadıklarını ifade eden Ekmekçioğlu, "Gol olduktan sonra elimden tutarak bana destek vermişti. Çok iyi bir Altaylı'ydı. Kulübünü çok seviyordu. Çok emeği geçti. Umarım biz de onun gibi iyi bir Altaylı olabiliriz" diye konuştu. Altay bu hafta TFF 2. Lig Beyaz Grup'taki Pendikspor maçına siyah bantla çıkacak, müsabaka öncesi Tözge için 1 dakikalık saygı duruşu yapılacak.

Erdoğan Tözge kimdir?

İstanbul Teknik Üniversitesi 1951 yılı Mimarlık Fakültesi mezunudur.

Meslek hayatına İzmir Enternasyonel Fuarı Fen Bürosunda başladı.

1954 yılına kadar Belediye İmar Müdürlüğünde görev aldı. 1954-1955 yılında Nazilli Bozdoğan Kemer Barajında Site İnşaatı Şantiye Şefi olarak hizmet yaptı.

1955 yılından itibaren Serbest Mimar olarak çalışmış bu arada İzmir'e sayısız eserler kazandırmıştır. Daha sonraları 1958 yılından itibaren İnşaat Müteahhitliği yapmıştır.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, Hastane, Ziraat Fakültesi, Dişçilik Fakültesi, Gıda Fakültesi, Gastroentoloji Fakültesi ile sair birimleri tadilat inşaatları yap- mıştır. 60'ın üzerinde banka şubesi sayısız apartmanlar , Çeşme Emlak Bankası Turistik Tesisleri, Burhaniye Denetko Turistik Tesisleri, Burdur Un Fabrikası, Piyale Makarna Fabrikası ikmal inşaatları, oteller, İsviçre'de deniz sporları lokal ve tesisi , BP Petrolleri Ege Bölge İnşaat Müşavirliği yapmıştır.

İnşaat işleri dışında 1964-2004 yılları arasında BP Petrolleri İzmir Hatay Akaryakıt İstasyonu İşletmeciliği ve akaryakıt ticareti ile uğraşmıştır.

İzmir Belediyesi Bayındırlık Komisyonu Başkanlığı, İzmir ili ve İzmir Belediyesi Yüksek Danışma Kurulu Üyeliği, Ege Bölgesi Mimarlar Odası Başkanlığı, 1974 yılı İzmir'de yapılan Akdeniz Olimpiyatları Organizasyon Komitesi Üyeliği yapmıştır.

Altay ve Ankara Gücü Spor Kompleksleri Proje ve Uygulama Mimarlığı , Altay Spor Kulübü Başkanlığı ve Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı, ( İZVAK ) İzmir Spor Kulüpleri Vakfı AŞ Başkanlığı , Türk Silahlı Kuvvetleri Sosyal Komite Başkanlığı, İzmir Trafiğine Yardım Derneği Başkanlığı, Alsancağı Güzelleştirme Derneği Türk Amerikan Derneği üyeliği ile İl Fakirlerine Yardım Derneği gibi Sayısız Sosyal Dernekte görevler almıştır.

Erdoğan Tözge, 1970 yılından beri Rotary Kulüp Üyesi olup Konak, Denizli, Aydın, Çeşme, Gündoğdu Ayvalık Rotary Kulüpleri kurucu üyeliği ve Guverman Özel Temsilciliği yapmıştır. Konak Rotary Kulübünün 1 no'lu kurucu üyesidir. Rotary'de Bölge Konferansları, Asambleler, paneller, sempozyumlar organize etmiştir. 1983-84 yılında Konak Rotary Kulübünde "ÜSTÜN HİZMET, YILIN ROTARYENİ VE ŞEREF ÖDÜLÜ" nü almıştır. 1987-88 yılında Milli Polio Plus Fon Yaratma Komitesi Üyeliği yapmış ve Uluslararası Rotary Başkanı CHARLES KELLER'den özel başarı Trofi'si almıştır.

Yayın Tarihi : 06.12.2017 : 15:45

Etiketler : erdoğan tözge    hayatını kaybetti    altay    izvak       


Yorumlar

8520
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN