Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Arakanlı Çocukları Muayene Etti

Arakanlı Çocukları Muayene Etti
Çoçuk Hastalıkları Uzmanı olan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Arakan’daki katliamdan kaçarak Bangladeş’e sığınanların bulunduğu kamplarda görev yaparak, çocukları muayene etti.

 

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, geçen hafta Bangladeş’e giderek Arakan’da yaşanan katliamdan kaçanların bulunduğu kampları ziyaret etti. Çocuk Hastalıkları Uzmanı olan Nevzat Doğan, Arakanlı mültecilerin yaşadığı kamplarda 3 gün boyunca görev yaparak çocukları muayene etti. Çocukların sağlıklarıyla ilgilenen Nevzat Doğan, ayrıca çocuklara hediyeler verip, çocuklarla zaman geçirdi. Çoğu çocuk binlerce kişinin yaşadığı kamplarda gördüklerinin yüreklerini yaktığını söyleyen Nevzat Doğan, "Türkiye olarak dünyanın neresinde bir mazlum, yardıma muhtaç kimse varsa onlara kol kanat geriyoruz. Arakan’daki zulümden kaçarak Bangladeş’teki kamplara sığınan Müslüman kardeşlerimize de sahip çıkıyoruz. TİKA olarak bu kamplarda güzel işler yapıyoruz. İzmit Belediyesi, İHH İnsani Yardım Vakfı ve Memur-Sen ile birlikte binlerce kilometre uzaklıktaki Arakanlı Müslümanlara maddi ve manevi destek için gittik. Gördüğümüz manzara yüreğimizi yaktı. Mültecilere hem moral, hem de küçük de olsa maddi destekte bulunduk" dedi.
 
ÇOCUKLARA AĞLAMAK DEĞİL, GÜLMEK YARAŞIR
 
Doğan, çocukların hep gülmesi gerektiğini belirterek, "Çocukların, bebeklerin ulusu olmaz. Hepsi masumlar. Her zaman olduğu gibi yine zulümden, insanlık ayıbından en çok çocuklar zarar görüyor. Hangi ırktan, dinden olursa olsun çocuklara ağlamak değil, gülmek yaraşır. Burada onları biraz olsun mutlu edip yüzlerini güldürebilirsen bizim için bundan daha büyük mutluluk olamaz. Kamplarda bir insanlık dramı yaşanıyor. Dünyanın, Avrupa’nın gözü önünde ayaklarında ayakkabısı bile olmayan binlerce insan hayatta kalma mücadelesi veriyor. Vatanlarından, yurtlarından olan bu insanlara yine Türkiye olarak bizler sahip çıkıyoruz. Belki, kendilerini medeni olarak gören ülkeler bizim yaptığımız destek ve yardımlardan utanırlar da bu insanlara bir az olsun sahip çıkıp yardım gönderirler" dedi.

Yayın Tarihi : 05.12.2017 : 12:22

Etiketler : Doktor    Belediye    Başkanı    Arakanlı    Çocukları    Muayene    Etti    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4899
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN