Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV

Dolar Ne Kadar?
Dün günü 3,9020'den kapatan dolar/TL bu sabah 3,92'nin üzerinde işlem görüyor.

 

Haftaya güçlü bir başlangıç yapan Türk Lirası, yeni güne hafif değer kaybıyla açıldı. Dolar bugün 3,92'nin üzerinde seyrederken, euro karşısında 4,67'nin üzerinde işlem görüyor.
Dolar, odakların ABD'de vergi planının haftanın ilerleyen vakitlerinde Senato oylamasına sunulabileceğine çevrilmesiyle birlikte salı günü yen karşısında fazla değişmedi ve iki ayın en düşük seviyesinin üzerine tutundu.

 
“FAİZ ORANLARININ BİRAZ DAHA YÜKSELMESİNİ BEKLİYORUZ"


ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı adayı Jerome Powell'ın adaylığı kapsamında ABD Senatosu’nda yapacağı sunumun metnini yayınladı. 
Powell, adaylığını oylayacak senatörlere hitaben hazırladığı metinde, Fed'in tam istihdam ve fiyat istikrarı hedeflerine ulaşmaya çalışırken, aynı zamanda bağımsız ve partiler üstü statüyü korumak için elinden gelen herşeyi yapacağını taahhüt etti. 

Sunumunda, Fed'in politikalarını mümkün olduğunca öngörülebilir kılmaya çalışacağını kaydeden Powell, buna karşın bankanın politika esnekliğini ortaya çıkabilecek belirsizlikler nedeniyle her zaman korunması gerektiğinin altını çizdi. 
Powell, Fed’in liderliğinde kademeli sıkılaştırmayı devam ettireceğine işaret eden sunumunda, şu ifadelere yer verdi: 

"Onaylanırsam, meslektaşlarımla birlikte, ekonominin tam anlamıyla toparlanmasına doğru kaydettiğimiz süregelen iyileşmeyi desteklemeye gayret göstereceğim. Amacımız, güçlü iş gücü piyasasını korurken, enflasyonun hedefimize doğru kademeli olarak yukarıya çıktığını görmek. Faiz oranlarının biraz daha yükselmesini ve bilançomuzun kademeli olarak küçülmesini bekliyoruz." 
TL’nin son dönemlerde en çok değer kaybeden para birimi olması nedeniyle dün pozitif ayrıştığını belirten uzmanlar, öte yandan Türkiye ekonomisine yönelik risklerin ortadan kalkmadığını, bunun kâr realizasyonu olarak görülmesi gerektiğini vurguluyor. 

Yayın Tarihi : 28.11.2017 : 12:08

Etiketler : dolar    piyasa    borsa    kanalben    ben tv   


Yorumlar

8712
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN