Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Trump Erdoğan Görüşmesi Gerçekleşti

Trump Erdoğan Görüşmesi Gerçekleşti
ABD Başkanı Donald Trump ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında telefon görüşmesi gerçekleşti. Cumhurbaşkanlığı ofisi iki lider arasında Suriye, Soçi zirvesi ve ikili ilişkiler konusunda fikir alışverişi olduğunu belirtti. ABD Başkanı Trump, Twitter adresinden yaptığı peş peşe açıklamalarda bu akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonda görüşeceklerini açıklamıştı.

 

ABD Başkanı Trump kısa süre önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceğine yönelik tweet atmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Trump arasında beklenen telefon görüşmesinin gerçekleştiği açıklandı. 

Cumhurbaşkanlığının açıklamasında iki lider arasında, Suriye, Rusya'da düzenlenen Soçi zirvesi ve ikili ilişkiler konularının görüşüldüğü belirtildi. 

TRUMP TWİTTER'DAN DUYURDU

ABD Başkanı Donald Trump kısa süre önce Türkiye ile ilgili peş peşe tweetler attı. 

Trump ilk tweet'inde "Bu sabah, Orta Doğu'da bana miras bırakılan karmaşık duruma barış getirmeye ilişkin Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile konuşuyor olacağım. Hepsini halledeceğim ancak bu 6 trilyon dolara ve hayatlara mal olan bir hata. En başından beri oraya girmemeliydik" ifadesini kullandı.

Trump, Orta Doğu'da kaybedilen hayatların ve 6 trilyon doların telafisi olmadığını ancak bunun üstesinden geleceğini söyleyerek bir önceki Obama yönetiminin Orta Doğu politikasını isim vermeden eleştirdi. 

Trump attığı ikinci tweet'te ise Türkiye ile yapacağı görüşmenin ardından Tiger Woods ve Dustin Johnson ile Trump National Golf Klübü'nde golf oynayacağını söyledi. 

ABD Başkanı Trump, başkan adayı olduğu dönemden bu yana, bir önceki Obama yönetiminin Orta Doğu'da büyük bir karmaşa bıraktığını iddia ediyor. 

ABD'nin başkenti Washington D.C., Türkiye'nin sekiz saat gerisinde bulunuyor.

Yayın Tarihi : 24.11.2017 : 17:30

Etiketler : haber    haberler    trump    erdoğan    görüşme       


Yorumlar

4198
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN