Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Öğretmenlere Birer Maaş İkramiye Verelim'

'Öğretmenlere Birer Maaş İkramiye Verelim'
CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ''24 Kasım'da her öğretmene birer maaş ikramiye verelim. 15 yıllık bir öğretmen 3 bin 40 lira net aylık alıyor. Yoksulluk sınırı 7 bin 56 lira. Bütün öğretmenlere yoksulluk sınırının üstünde bir aylık verelim'' dedi.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstranbul Beylikdüzü Belediyesi'nce inşa edilen Cevat Güleç Ortaokulu, Şehit Ömer Halisdemir Özel Eğitim Okulu ve Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Anaokulu için düzenlenen açılış töreninde konuştu.
CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ''Öğretmenler Meslek Yasası'nın çıkması lazım. Devlet memurlarından bunu çıkarmalıyız öğretmenler için güzel bağımsız güzel bir yasa çıkarmalıyız. Öğretmenlik mesleğini diğer mesleklerden ayrı tutmalıyız'' ifadelerini kullandı.
Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

''Hepimizin hayatında ortak bir kişi var o da öğretmen. Yaşımız ne olursa olsun okula başladığımız andan itibaren bir öğretmen bizi alır yetiştirir. Öğretmen herkesin ortak öznesi ise bu ortak özneye uygun bir yasa çıkarmak lazım. Yani bir Öğretmenler Meslek Yasası'nın çıkması lazım. Devlet memurlarından bunu çıkarmalıyız öğretmenler için güzel bağımsız bir yasa çıkarmalıyız. Öğretmenlik mesleğini diğer mesleklerden ayrı tutmalıyız. Doktoru yetiştiren avukatı mimarı mühendisi yetiştiren öğretmen. Öğretmenler için özel ayrı bir yasa çıkarmalıyız. Gelirse ilk önce biz evet diyeceğiz.

ÖĞRETMENLER İÇİN MAAŞ VE İKRAMİYE ÇAĞRISI

Öğretmen düşük aylık alıyor. 15 yıllık bir öğretmen 3 bin 40 lira net aylık alıyor. Birinci derece dördüncü kademede olan bir öğretmen 3 bin 144 lira aylık alıyor. Yoksulluk sınırı 7 bin 56 lira. Öğretmenlerimizin tamamı yoksulluk sınırının altında aylık alıyor. Özel bir yasa çıkaracağız ve bütün öğretmenlere yoksulluk sınırının üstünde bir aylık verelim. Gelin hep birlikte buna evet diyelim. Parlamentoda hiç kimse buna hayır demez. Öğretmene vermeyip kime vereceğiz maaşı? Toplumun hiçbir kesimi öğretmene aylık verilmesine karşı çıkmaz. Öğretmene kesinlikle 3600 ek gösterge hakkını da verelim. Bugün her öğretmene birer maaş ikramiye verelim. 24 Kasım Öğretmenler Günü onun da mutlu olmasını sağlayalım.''

Yayın Tarihi : 24.11.2017 : 12:38

Etiketler : chp genel başkanı    kemal kılıçdaroğlu    öğretmenler günü       


Yorumlar

9114
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN