Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ağırnas’ta Taş Restoratörü Kursu

Ağırnas’ta Taş Restoratörü Kursu
’Türk mimarisinin babası’ sayılan Mimar Sinan’ın doğum yeri Melikgazi ilçesi Ağırnas mahallesinde taş restoratörü kursu açıldı.

 

Melikgazi Belediye Başkanı  Memduh Büyükkılıç, Ağırnas gibi taş ustaların merkezi olan ve ’taşa hayat veren’, dededen toruna geçen mesleği yüzyıllardır icra eden bir merkezde bölgeye özgü ’’Taş restoratörü kursu’ açtıklarını söyledi. Büyükkılıç, taş ustası Mimar Sinan’ın torunlarının şimdi artık bu işin okulunda eğitim alacaklarını ifade etti. Derslerin öncelikle teorik olarak verileceğini ve sonra uygulamalı olarak devam edecek olan bu kurslara başvuruların başladığını ifade eden Başkanı Memduh Büyükkılıç, meslek edindirme kurslarının ücretsiz olduğunu kaydetti.
 
Melikgazi Belediyesi Meslek Kurslarının ilk dönem yani sonbahar dönemi kayıtların devam ettiğini, yer dönem 4 bine yakın bireye kurs bitirme belgesi verdiklerini hatırlatan Başkan  Memduh Büyükkılıç, 24 sosyal ve spor tesislerinde verilen 104 ayrı branştaki meslek kurslarının aynı zamanda işgücüne katkısı olduğunu gibi, ekonomiye ve sosyal gelişime de destek sağladığını ekledi.

Yayın Tarihi : 21.11.2017 : 16:08

Etiketler : Mimar    Sinanın    Doğduğu    Ağırnasta    Taş    Restoratörü    Kursu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9055
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN