Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Mandalina Hasadını Çocuklar Yaptı

Mandalina Hasadını Çocuklar Yaptı
İzmir’de mandalina hasat mevsimini üç günlük şenlikle kutlayan Seferihisar’da ilk hasadı çocuklar yaptı. Mandalina bahçesine girerek mandalina toplayan çocuklar, ardından Seferihisar Belediyesi tarafından yapılan yeni tesislerinin açılışını yaptı.

 

Seferihisar’da Mandalina Şenliği çocuklar tarafından mandalina hasadı yapılmasıyla başladı. Hasada Seferihisar Çocuk Belediyesi’ne bağlı çocuklarla birlikte vatandaşlar da eşlik etti. Seferihisar Çocuk Belediyesi bahçesi ve önündeki park tamamen çocukların eğitim, gösteri ve eğlence alanı olarak yeniden düzenlendi. Yaklaşık 1,5 milyon liraya mal olan tesise Barış Manço’nun adı verildi. Üç buçuk dönüm arazide yapımı tamamlanan tesis, birçok ilki de beraberinde getirecek. 4 ahşap atölye, 100 metrekarelik üstü kapalı tiyatro sahnesi, 2 kulis odası, 12 yaş grubu minik futbol ve basketbol sahası, sokak satrancı, engelli oyun parkuru, engelli salıncak, top havuzu, 3 ayrı bölgede dinlenme alanı, bünyesinde ofislerin de yer aldığı projede bir de sera yer alıyor. Tarım okulunun uygulama alanı olacak serada, öğretmenler eşliğinde çocuklara tarım dersleri verilecek. Tesiste 7 gün 24 saat güvenlik olacak, aileler çocuklarını büyük bir rahatlıkla bırakabilecek. Çocuk Belediyesi’nde eğitimlere katılan çocuklar, eğitimlerini uygulamalı olarak gerçekleştirebilecek.
 
 
Tesisin açılışında Seferihisar Çocuk Belediyesi’ne kayıtlı çocukların oluşturduğu ekipler gösteriler gerçekleşti. Seferihisar Belediyesi’nin Mandalina Suyu dağıttığı etkinlikte Doğukan Manço yıllarca babası Barış Manço’nun televizyon ekranlarında yaptığı “Adam Olacak Çocuk" gösterisiyle yer aldı.
 
 
Programda konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, ’çocuk belediyesi’ uygulamasıyla çocukların hayatında eksik kalan boşluğu kültürle sanatla, sporla, sanatla doldurmaya çalıştıklarını belirterek, şunları söyledi:
 
“Çocuk Belediyemizi bundan dört sene önce Sofya’da UNESCO’nun yaptığı Çocuk Dostu Kentler toplantısında anlatmıştım ve çok takdir toplamıştık. Çocuk Belediyesi her okuldan 10 öğrencinin katıldığı meclisle oluşuyor. Belediyemizin müdürleri, bu meclise kendi çalışma alanlarını anlatıyor. Bu çocuklar da hangi alana ilgi duyuyorsa o müdürlükle beraber haftada bir saat o çalışmaya başlıyor. Başkanları da sandıktan gizli oylamayla seçiliyor. O da gölge bir başkan benimle beraber çalışıp, toplantılara giriyorlar. Çocuk Belediyesi’nin aslında birden çok faydası var. Birincisi çocuklarımız bir özgüven kazanıyor İkincisi kentle ilgili kendilerini sorumlu hissediyorlar ve katkı vermeye başlıyorlar. Üçüncüsü kendi gelecekleriyle ilgili bir altlık oluşturuyorlar. Özetle milli eğitim müfredatıyla çocuklarımızın hayatında eksik kalan bir boşluğu doldurmaya çalışıyoruz. Kültürle sanatla, sporla, sanatla. Önümüzdeki dönemde çocuk için felsefe, arkeoloji, antropoloji tüm bu alanlarla çocuklarımızı buluşturacağız. Onların geleceğe hazırlarken donanımları yüksek insanlar olarak yetiştirmek istiyoruz. Bu tesisi de bu nedenle yaptık. Seferihisar’da yaptığımız en değerli işin çocuklara yaptığımız yatırım olarak görüyoruz. Çünkü onlara yaptığımız yatırımdan daha büyük, daha değerli bir yatırım olduğunu düşünmüyoruz."

Yayın Tarihi : 19.11.2017 : 10:16

Etiketler : Mandalina    Hasadını    Çocuklar    Yaptı    Bölge   


Yorumlar

8172
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN