Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yeni Önlemler Geliyor

Yeni Önlemler Geliyor
Avrupa Birliği (AB) Maliye Bakanı Pierre Moscovici, AB içinde "vergi muafiyeti peşinde olan varlıklı kesimlere" sert bir şekilde çıkıştı.

 

Avrupa Birliği genelinde vergi ödemekten kaçınan birçok kişi bulunduğunu söyleyen Moscovici, durumu engellemek için yasaların değiştirilmesi gerektiğini belirtti.
 
Vergiden kaçınmayı engellemek için komisyonda üç farklı politikayı destekleyen Moscovici’nin almak istediği önlemler arasında, dünya genelinde yasal bazda vergi sığınıklarının listesini açığa çıkarma, vergi aracıları, avukatlar ve bankacılar için yeni şeffaflık kuralları koyma ve her ülkenin zorunlu olarak kâr bildiriminde bulunması yer alıyor.
 
Strasbourg’daki Avrupa Parlamentosu’nda konuşan Pierre Moscovici, yeni şeffaflık kurallarının altı ay içinde ve kâr bildirimlerini de bir yıl içinde başlaması gerektiğini vurguladı ve ekledi:
 
"Şeffaflık, cephanemizdeki en güçlü silahımız. Yeni şeffaflık yasası sayesinde kültürel gizliliği engelleyebilecek ve vergi kaçakçılığı yapan kişilerin cezasız kalma fikrini ortadan kaldırabileceğiz. Bu insanlar vampir gibi. Işıktan başka bir şeyden korkmuyor gibi görünüyorlar ve bu yüzden ışığı biz üretmeliyiz." 

Yayın Tarihi : 14.11.2017 : 17:24

Etiketler : Abde    Kaçakçılığına    Karşı    İçin    Yeni    Önlemler    Geliyor    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9291
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN