Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Şiddetin Her Türlüsüne Karşıyız'

'Şiddetin Her Türlüsüne Karşıyız'
"Gerekenler Federasyonumuz tarafından yapılacaktır"

 

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Türkiye Bayanlar Voleybol 1. Ligi’nde Yeşilyurt ile Bahçelievler Voleybol takımları arasında oynanan karşılaşmada yaşanan olaylardan dolayı büyük üzüntü duyduklarını belirtti.
 
TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın yazılı açıklamasında şu ifadeler yer aldı;
 
"Voleybol en centilmen, aynı zamanda dostluk ve barış mesajını bünyesinde bulunduran spor branşıdır. Derbi maçlarda, hatta büyük önem arz eden final maçlarında dahi; teknik kadro ve sporcular maça tokalaşarak başlar ve yine tokalaşarak bitirir. Böyle bir durum varken voleybol, şiddet ve küfür ile asla yan yana duramaz. Federasyon olarak; saha içinde ya da saha dışında bu tarz olayların yaşanmasını onaylamak mümkün değil. Yalnız kadına değil, şiddetin her türlüsüne karşıyız. Salonlarımızda tekrarının yaşanmaması için; yönetim, hakemler, kulüpler, antrenörler, sporcular ve taraftarlar, tüm voleybol camiasının sağduyulu olması ve bu tarz olaylara göz yummaması gerekiyor. Konuyla ilgili değerlendirmeler yapılıyor, gerekenler Federasyonumuz tarafından yapılacaktır. Voleybolumuzun bu tarz olaylarla değil, her zaman olduğu gibi başarılarıyla gündemde olmasını istiyor ve diliyoruz."

Yayın Tarihi : 14.11.2017 : 16:53

Etiketler : Voleybol    Federasyonu    Başkanı    Üstündağ    Şiddetin    Her    Türlüsüne    Karşıyız    Spor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6160
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN