Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İddia Edilen Kamyonla İlgili Açıklama

İddia Edilen Kamyonla İlgili Açıklama
Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ait bir kamyonun, terör örgütü DEAŞ’tan kurtarılan Suriye’nin Rakka kentinde bulunduğu iddia edildi. Konya Büyükşehir Belediyesi, sosyal medyada ve bazı internet sitelerinde araca ilişkin fotoğrafın kısa sürede yayılması üzerine açıklama yaptı. Söz konusu fotoğrafların, nerede ve nasıl çekildiğinin belli olmadığı belirtilen açıklamada, ’fotomontaj’ ihtimalinin yüksek olduğu vurgulandı.

 

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, bazı internet sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında belediyeye ait olduğu iddia edilen hurda araçla ilgili tamamen gerçeğe aykırı haberler yayımlandığı kaydedildi. Sosyal medyada ve internet sitelerinde yayımlanan fotoğraflardaki aracın, belediyenin envanterine kayıtlı olmadığı belirtilen açıklamada, şöyle denildi:
 
"Bu tür kasıtlı ve algı oluşturmaya yönelik haberler ülkemizi karalama çabalarının bir uzantısıdır. Ülkemizi ve şehrimizi illegal örgütlerle irtibatlı gibi gösteren iddialar tamamen asılsızdır. Sosyal medyada ve internet sitelerinde yayınlanan fotoğraflardaki araç belediyemiz envanterine kayıtlı bir araç değildir. Söz konusu fotoğrafların nerede ve nasıl çekildiği belli olmadığı gibi fotomontaj olma ihtimali de oldukça yüksektir. Zira fotoğraftaki aracın alt ve üst yapısı ile oynanmış ve birbiri ile uyumlu olmadığı rahatlıkla görülmektedir. Araç üzerinde görünen logo belediyemizin kullandığı resmi logosu da değildir."

Yayın Tarihi : 14.11.2017 : 16:31

Etiketler : Konya    Büyükşehir    Belediyesinden    Rakkada    Görüntülendiği    İddia    Edilen    Kamyonla    İlgili    Açıklama    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6746
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN