Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bir Fuhuş Çetesi Daha Çökertildi 

Bir Fuhuş Çetesi Daha Çökertildi 
 Ukrayna’da genç kadınları fuhuş amacıyla Türkiye’ye gönderen bir çete daha ortaya çıkarıldı.

 

Ukrayna’nın Nikolayev kentinde, koreografi öğretmeni olarak çalışan 34 yaşında bir kişinin, genç Ukraynalı kadınları fuhuş amacıyla Türkiye’ye gönderdiği suçlamasıyla gözaltına alındığı bildirildi. 
 
Nikolayev Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 20 ile 23 yaşlarında iki Ukraynalı kadının Odessa Havaalanı’ndan Türkiye’ye fuhuş amacıyla gönderilmesinin engellendiği ve yapılan operasyonla zanlının gözaltına alındığı belirtildi.
 
Güvenlik güçlerinin fuhuş çetesinin elemanına yönelik operasyonunun başarılı geçtiği belirtilen açıklamada, “Bu kadınlar da, önceki kurbanlar gibi, Türkiye’ye gece kulüplerinde dans etmek için gittiklerini zannediyorlardı, çünkü çalışma izni ve koreografi dersi sertifikası almışlardı. İlk bakışta her şey legal görünüyor, ancak genç kızlar, henüz çalışmaya başlamadan, resmi işlemlerle ilgili Nikolayevli işverenlerine borçlu duruma düşüyorlar” denildi.
 
Türkiye’ye gece kulüplerinde dans edecekleri söylenerek götürülen Ukraynalı genç kadınlara gecede 350-400 dolar vadedildiğini, ancak yalnızca 40 dolar verildiğini belirten Ukraynalı emniyet yetkilileri, “Bazı durumlarda kızlara dans etmek için uygun olmadıkları söylenerek, yalnızca konsomatrislik karşılığında 10 dolar verildiği oldu. Bu durumda kurbanlar para kazanmak bir yana, borçlarını ödemek için yıllarca çalışmak zorunda kaldılar. İnsan tacirleri ise Türk ortaklarından her kadın karşılığında 200 dolar aldılar” şeklinde bilgi verildi.
 
Türkiye’ye fuhuş amacıyla gönderilen kadınların gelir seviyesi düşük kişiler arasından seçildiği belirtilen açıklamada, gözaltına alınan kişinin beş ila 12 yıl arasında hapsi istendiği kaydedildi.

Yayın Tarihi : 14.11.2017 : 12:17

Etiketler : Ukrayna-Türkiye    Hattında    Bir    Fuhuş    Çetesi    Daha    Çökertildi    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7402
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN