Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ölü Sayısı 450’yi Geçti!

Ölü Sayısı 450’yi Geçti!
Irak’ın Süleymaniye kenti merkezli 7.3 büyüklüğündeki depremde, İran’da 14 bölge etkilenirken en az 450 kişi hayatını kaybetti. Soğuk kış günlerinde binlerce İranlı vatandaşı sokakta bırakan deprem ülkenin son on yıldır yaşadığı en ölümcül deprem olarak kaydedildi.

 

Resmi verile göre, depremin en çok hissedildiği Irak sınırındaki Kirmanşah ilinde şu ana kadar en az 450 kişi hayatını kaybederken, yedi bin kişi de yaralandı. Depremin bazı köylerde kerpiçten evleri yerle bir ettiğini aktaran yetkililer aynı zamanda deprem nedeniyle meydana gelen toprak kaymalarının kurtarma çalışmalarını aksattığını aktardı.
 
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani Kirmanşah bölgesini ziyaret etti ve hükümetin bölgedeki sorunları en kısa zamanda çözmek için bütün gücünü kullanacağı sözünü verdi.
 
İran dini lideri Ayetullah Hamaney ise, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, İran toplumuna başsağlığı dileyerek devlet kurumlarına yardım çağrısı yaptı.
 
Enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken, ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.
 
En çok can kaybının Kirmanşah iline bağlı Serpol Zehap, Kasr-i Şirin ve Selas Babacani ilçelerinde yaşandığı belirtildi.

Yayın Tarihi : 14.11.2017 : 11:08

Etiketler : İranda    Depremin    Bilançosu    Artıyor    Ölü    Sayısı    yi    Geçti    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8035
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN