Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


’Vatan Türküsü’

’Vatan Türküsü’
Sivas’ın köklü eğitim kurumlarından Sivas Lisesi, şehit ve gaziler anısına ’Vatan Türküsü’ adlı klip hazırladı. Öğrenci ve öğretmenlerin seslendirdiği klip, büyük ilgi gördü.

 

Kentte 1887 yılında kurulan en eski eğitim kurumlarından biri olan, 1915 yılında Çanakkale Savaşı’na öğrencilerini gönderen Sivas Lisesi, şehit ve gaziler anısına ’Vatan Türküsü’ adlı klip hazırladı. Çanakkale Şavaşı’ndan, 15 Temmuz darbe girişimine kadar Türk tarihinde önemli yer tutan çeşitli olaylardan kesitler sunulan klipte, Sivas’ın yerel halk ozanlarından Ruhsati Eroğlu’nun sözlerini yazdığı, okulun müzik öğretmeni Serdar Karabulut’un bestelediği ’Vatan Türküsü’ adlı eser, öğretmen ve öğrenciler tarafından seslendirildi.
 
Klipte, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı, 15 Temmuz kahramanları ile yakın tarihte terörle mücadelede şehit olan polis memuru Fethi Sekin, 15 yaşındaki Eren Bülbül gibi isimlerin de görüntüleri de yer aldı. Klibin çekimi, okulda, şehitlikte ve kentin önemli tarihi mekanlarında gerçekleştirildi. Sosyal medyada paylaşılan klip, kısa sürede büyük ilgi gördü.

Yayın Tarihi : 08.11.2017 : 16:29

Etiketler : Sivas    Lisesinden    Şehit    Gaziler    İçin    vatan    Türküsü    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1590
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN