Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Eylemlerin Yıl Dönümünde Yürüdü

Eylemlerin Yıl Dönümünde Yürüdü
Karabük Demir Çelik Fabrikaları’nda (Kardemir) çalışan işçiler, 1994 yılında ekonomik istikrar kararları çerçevesinde alınan fabrikanın kapatılma kararına karşı yapılan eylemlerin 23’üncü yıl dönümünü, bando eşliğinde yürüyerek kutladı.

 

Kardemir işçileri, fabrikanın kapatılması yerine özelleştirilerek Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında yer almasını sağlayan eylemlerin yıl dönümü için fabrika önünde toplandı. Yaklaşık 200 işçi ve Çelik İş Sendikası temsilcileri, ’8 Kasım 1994, bir kentin dik duruşu hatıladınız mı?’ yazılı pankart açıp belediye bandosu eşliğinde Yenişehir Mahallesi’nde bulunan Atatürk Anıtı’na yürüdü. CHP Karabük İl Başkanı Erdoğan Dinçel ile bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri de yürüyüşe katıldı. Anıt önünde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Ardından Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.
 
Tören sonunda gazetecilere açıklama yapan Değirmenci, 8 Kasım 1994 tarihinin Karabük ve Kardemir için öneminin büyük olduğunu söyledi. Değirmenci şöyle dedi:
 
"Kardemir’in kapatılmaması için 23 yıl önce Karabük halkı, siyasetçisi, esnafı ve sivil toplum örgütleri, birlikte destan yazdı. Karabük bizim dünyamız, Karabük’teki bütün olayların içinde olacağız. Buranın kapatılmaması için o dönem Hak İş Genel Başkanı, efsane liderimiz Metin Türker öncülüğünde burada destansı bir tarih yazıldı. Bu tarihi yaşatmak, bizden sonraki nesillere aktarmak için bu tür çalışmalarımız devam edecek.’’

Yayın Tarihi : 08.11.2017 : 16:03

Etiketler : İşçiler    Kardemirin    Kapatılmasını    Önleyen    Eylemlerin    Yıl    Dönümünde    Yürüdü    Ekonomi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6943
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN