Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


’Nefesin Devinimi’

’Nefesin Devinimi’
İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi (AOSM), yeni sanat yılının üçüncü etkinliğinde, çağdaş dansları sufi danslarla harmanlayarak yorumlayan ’Modern Derviş’ olarak da anılan, dünyaca ünlü dansçı Ziya Azazi ile İstanbul Flüt Topluluğu’nu ağırlayacak.

 

İstanbul Flüt Topluluğu, 22 Kasım Çarşamba günü saat 19.30’da İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek ’Nefesin Devinimi’ adlı organizasyonda üç Türk bestecinin flüt topluluğu için yazdığı eserleri seslendirecek. İki ayrı ’Zeybek’ düzenlemesi eşliğinde 3 ayrı modern dansçının katılımıyla çağdaş zeybek dansı gösterisinin de sergileneceği etkinlikte, dünyada modern derviş olarak tanınan dansçı Ziya Azazi de, Ravel’in Bolero’sunun tekrar döngüsü eşliğinde seyircisine farklı bir dans dinamiği sunacak. İlk defa seyirci karışısında sergilenecek olan zikir ve perpetuum mobile terimlerinin alt anlamlarının birleştirildiği gösteride Azazi’ye, trampette genç timpantist Ali Kaan Söylerkaya da eşlik edecek.
 
 
 
 

Yayın Tarihi : 08.11.2017 : 14:43

Etiketler : Ünlü    Dansçı    Ziya    Azazi    nefesin    Devinimi    İle    İkü    Akıngüç    Sahnesinde    Kültür    Sanat    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4362
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN