Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hariri Bae’ye Geçiyor?

Hariri Bae’ye Geçiyor?
Lübnan Başbakanı Saad Hariri Suudi Arabistan’daki istifasının ardından Riyad’dan ayrılarak, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) başkenti Abu Dhabi’ye gitti. Hariri’nin sahibi olduğu Future TV kanalının haberine göre Hariri burada BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed el Nahyan ile görüşecek. 

 

Hariri’nin istifası Lübnan’ı Sünni bloğu tarafından yönetilen Suudi Arabistan ve BAE ile Şii İran ve Müttefikleri arasında uzun zamandır süre gelen, Ortadoğu’nun en sıkı çekişmesinin ön cephesine koymuş oldu. Pazartesi günü Suudi Arabistan "Hizbullah’ın Suudi Arabistan’a yönelik hareketleri sebebiyle Lübnan’ı savaş ilan eden bir ülke olarak göreceğiz" açıklaması yapmıştı. 
 
Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s ise Hariri döneminden önceki politik felç dönemine herhangi bir geri dönüşün ülkenin kredi notunu düşürebileceği konusunda uyardı. 
 
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman İran’ın Yemen’deki milislere füze tedarik etme kararının krallığı yapılmış “doğrudan askeri bir saldırı” teşkil ettiğini söyledi. Hariri’nin istifasından saatler sonra Yemen’den Riyad’ın dış mahallelerine bir füze atılmış, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı bu füzenin Hizbullah tarafından atılan İran yapımı bir füze olduğunu söylemişti.
 

Yayın Tarihi : 07.11.2017 : 15:25

Etiketler : Suudi    Arabistanda    İstifa    Eden    Lübnan    Başbakanı    Hariri    Baeye    Geçiyor    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4117
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN