Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dolar Yükselmeye Devam Ediyor

Dolar Yükselmeye Devam Ediyor
Dolar, bugün sona erecek olan Fed toplantısı öncesinde artıda seyrediyor. Dolar/TL güne 3,79'un, euro/TL ise 4,41'in üzerinde başladı.

 

Küresel piyasalarda dolar üç haftanın zirvesindeki seyrini sürdürürken, geçen hafta görülen sert değer kayıplarının ardından TL bu hafta nispeten daha iyimser bir görünüm sergiliyor. Piyasalarda ABD Başkanı Donald Trump'ın Fed başkanlığı için kimi seçeceği de yakından izlenmeye devam ediliyor. 
Dolar/TL dün günü 3,80 civarında tamamladıktan sonra bugün de anlamlı bir değişim göstermeyerek 3,7970 seviyesinde güne başladı.


ABD'de dün açıklanan tüketici güven endeksinin son 17 yılın en yüksek seviyesine çıkmasının küresel piyasalarda doları desteklediğini ifade eden analistler, teknik açıdan dolar/TL'de 3,82 ve 3,85 seviyelerinin direnç, 3,76 seviyesinin destek konumunda bulunduğunu dile getirdi.


Euro/TL ise 4,41'nin üzerinde işlem görmekte...


Piyasalar bugün Merkez Bankası'nın (TCMB) yılın son enflasyon raporunda vereceği mesajlara odaklanmış durumda. TCMB'nin enflasyon tahminlerini kısa süre önce açıklanan OVP'ye paralel güncellemesi beklenirken piyasalar daha çok bankanın para politikasına hakkında vereceği mesajları takip edecek.

Yayın Tarihi : 01.11.2017 : 11:28

Etiketler : dolar    euro    piyasa    ekonomi    borsa       


Yorumlar

8805
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN