Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Türklerin Cumhuriyet Coşkusu

Türklerin Cumhuriyet Coşkusu
Almanya’nın Berlin kentinde Üç Beş Kişi derneğinin organizesinde gerçekleşen Cumhuriyetin 94 Yıl kutlaması büyük ilgi gördü. Salonu hınca hınç dolduranlar , renkli görüntüler oluşturdu. Program İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlanıldı.

 

Üç Beş Kişi Halk hareketinin yeni başkanı, Serkan Atagün konuşmasında "Cumhuriyet halkındır,  ayrım yapmadan sahip çıkmalıyız" dedi. Konuşmacı olarak davet edilen, ve Balyoz davası esnasında istifa eden eski Tuğamiral Türker Ertürk geçmişte var olan tehlikelerin, bugün de aynen Türkiye’yi tehdit ettiğini söyledi.
 
Programın devamında Avrupa’nın tanınmış seslerinden Yusuf Eröksüz türküleri ile sahne aldı. Türk Sanat Müziği sanatçısı Yeşim Deniz Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi.
 
Çocuklar çok eğlendi
 
Üç Beş Kişi derneğinin bünyesinde faaliyet gösteren Zeki Bekar saz okulunun öğrencileri şarkıları ile salonu coşturmayı bildiler, sonrasında çocuklara derneğin eski başkanı Levent Ekiz  ve Türker Ertürk bey tarafından, hediyeler verildi.
 
Andımızı geri istediler
 
Iz Türkçe okulu öğrencileri, seyirciler ile hep bir ağızdan Andımızı okudu ve Andımızın yeniden okullarda okutulmasını istedi.
 

Yayın Tarihi : 30.10.2017 : 17:27

Etiketler : Berlinde    Yaşayan    Türkler    Cumhuriyet    Coşkusunu    Paylaştı    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6931
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN